Στο πόδι η Τούμπα, «πυρά» κατά Σιδηρόπουλου στο 2-0 του ΠΑΟΚ: «Πάνε στο VAR»

Από sdna.gr:Persona non grata για τους φίλους του ΠΑΟΚ είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος που διευθύνει την αναμέτρηση με τον Βόλο: «Πάνε στο VAR» φώναζε εν χορώ η Τούμπα στο 2-0, «τρολάροντας» τον Έλληνα διαιτητή.
Πηγή: sdna.gr

Με το... καλησπέρα της εισόδου στον αγωνιστικό χώρο, ο Τάσος Σιδηρόπουλος τα άκουσε από τους φίλους του ΠΑΟΚ μόλις αντιλήφθηκαν την παρουσία του.

Φυσικά παραμένει αλησμόνητο το γεγονός πως ο Έλληνας ρέφερι από τον σύνδεσμο Δωδεκανήσου υπήρξε VAR στο ματς με τον Άρη, με τον Τάσο Παπαπέτρου στο χορτάρι. Ένα παιχνίδι που άφησε με πολλά παράπονα τους ασπρόμαυρους.

Μετά το 1-0 του Κουλιεράκη απέναντι στον Βόλο, ο Σιδηρόπουλος βρέθηκε εκ νέου στο στόχαστρο της κερκίδας του ΠΑΟΚ δεδομένης της καθυστέρησης να ελέγξει εξονυχιστικά τη φάση και κατόπιν να μετρήσει το γκολ.

Λίγα λεπτά αργότερα, με το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου να γράφει το 2-0 πριν την εκπνοή του ημιχρόνου, οι ασπρόμαυροι «τρόλαραν» τον Σιδηρόπουλο, φωνάζοντας εν χορώ: «Πάνε στο VAR...».