Δύο μέτρα και δύο σταθμά από Φωτιά και VAR

Από apok24.com:Το ημίχρονο του ΠΑΟΚ με τον Αστέρα Τρίπολης, έληξε στο 1-0, χάρη στο γκολ του Μουργκ, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου, υπήρχαν δύο περιπτώσεις που θα μπορούσε να αλλάξει το σκορ, έπειτα από διαιτητικές αποφάσεις.

Στο 40', μετά από μία διεκδίκηση εντός περιοχής του Μιριτέλο με τον Εκόνγκ, ο Φωτιάς είδε... άμεσα την επαφή του αμυντικού του ΠΑΟΚ με τον επιθετικό των φιλοξενούμενων, ο VAR Περράκης επιβεβαίωσε το τηλεοπτικό πέναλτι, το οποίο και καταλογίστηκε. Ο Μιριτέλο, σημάδεψε το δοκάρι και το 1-0 για «Δικέφαλο του Βορρά» δεν άλλαξε...

Λίγο αργότερα, ο Τάισον μπαίνει στην περιοχή, ο Καστάνιο πέφτει στα πόδια του και ο Φωτιάς, καταλογίζει την εσχάτη των ποινών. Εκεί, επεμβαίνει ξανά ο VAR, ο οποίος αυτήν τη φορά έχει αντίθετη άποψη, ο Φωτιάς πηγαίνει στο on field review και όχι μόνο παίρνει πίσω την αρχική του απόφαση, αλλά καταλογίζει και κίτρινη κάρτα για «θέατρο» στον Τάισον!

Σε μια φάση που ο Βραζιλιάνος αρχίζει να πέφτει πριν τον βρει ο αμυντικός του Αστέρα, ο οποίος όμως στη συνέχεια τον βρίσκει «γεμάτα», ο παίκτης του ΠΑΟΚ τιμωρήθηκε με κίτρινη κάρτα, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα, το «τηλεοπτικό» πέναλτι του Αστέρα, δόθηκε χωρίς δεύτερη σκέψη από Φωτιά και Περράκη...