Η μεικτή ζώνη του Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΟΚ

Από acpaok.gr: Οι δηλώσεις του Άγγελου Αγγελίδη, μετά εκτός έδρας αναμέτρηση μεταξύ του κόντρα στην Ελευθερία Μοσχάτου, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Α1 Μπάσκετ γυναικών.

Άγγελος Αγγελίδης:

«Πρώτη εκτός έδρας αναμέτρηση για αυτή την σεζόν και δεν ήρθε το αναμενόμενο αποτέλεσμα που θα θέλαμε. Στο πρώτο δεκάλεπτο τα πήγαμε πολύ καλά και η διαφορά θα μπορούσε να είναι μεγαλύτερη, έτσι ώστε να μην μας στοιχήσει στο τέλος του αγώνα. Παρ' όλα αυτά παίξαμε πολύ καλή άμυνα, δεχτήκαμε μόλις 54 πόντους σε όλη την αναμέτρηση. Από την στιγμή που τραυματίστηκε η Ουίλιαμς στην αρχή του δεύτερου δεκαλέπτου, μείναμε στην ουσία με μία ψηλή, την Κατσαμούρη, η οποία ήταν χρεωμένη με φάουλ. Το δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο χάσαμε 21-7 ήταν αυτό που μας στέρησε την νίκη. Ήμασταν καλύτεροι στην υπόλοιπη διάρκεια του αγώνα, όμως ένα κακό δεκάλεπτο μπορεί να σου στοιχίσει, έτσι και έγινε. Σε συνδυασμό με την επιθετική μας αστοχία, είχαμε 60% στις βολές, 37% στα δίποντα και 8% στα τρίποντα και επομένως ήρθε η ήττα. Θέλω να δώσω ένα μεγάλο μπράβο στις παίκτριες μου, που πάλεψαν για 40 λεπτά, έδωσαν μέσα στο παρκέ ό,τι είχαν και δεν είχαν και πιστεύω ότι τέτοια παιχνίδια φτιάχνουν χαρακτήρα και δημιουργούν ένα δυναμικό σύνολο, το οποίο θέλουμε να έχουμε και για την συνέχεια της σεζόν».