«Βροχή» τα γκολ από τον ΠΑΟΚ στο Σιτάρντ (vids)

Από sdna.gr: Καταιγιστικός είναι ο ΠΑΟΚ στην τελευταία του φιλική αναμέτρηση επί ολλανδικού εδάφους, αφού ο Δικέφαλος προηγείται της Φορτούνα Σιτάρντ με 3-0 στα πρώτα 20 λεπτά του αγώνα.
Πηγή: sdna.gr

Το σκορ για τον Δικέφαλο άνοιξε μόλις στο 5ο λεπτό, με τον Λέο Ζαμπά να κάνει τρομερή κίνηση τραβώντας πάνω του τους αμυντικούς της Φορτούνας, δίνοντας την ευκαιρία στον Πέλκα να στρώσει την μπάλα στον Άκπομ, που δεν δυσκολεύτηκε να ανοίξει το σκορ για τον ΠΑΟΚ.

Στο 9ο λεπτό ο Πέλκας από δημιουργός μεταμορφώθηκε σε σκόρερ, αφού ο Ομάρ Ελ Καντουρί, με εκπληκτική κάθετη πάσα βρήκε τον νεαρό μεσοεπιθετικό του Δικεφάλου, που έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας των Ολλανδών.

Ο ΠΑΟΚ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 18' ο Ζαμπά με ωραία ενέργεια έβγαλε την σέντρα από τα δεξιά, με τον Άκπομ να σημειώνει το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση.