Παραπέμπεται ο Καλογερόπουλος

Από sdna.gr: Απόλυτη επιβεβαίωση του ρεπορτάζ του SDNA: Για δύο σοβαρά λάθη του παραπέμπεται ο διαιτητής του Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1, Χαράλαμπος Καλογερόπουλος από τον παρατηρητή.
Πηγή: sdna.gr

Πλήρης επιβεβαίωση του ρεπορτάζ του SDNA για τον Χαράλαμπο Καλογερόπουλο. Ο διαιτητής του Ξάνθη – Ολυμπιακός 1-1 παραπέμπεται από τον παρατηρητή Δαγκλή μετά τη χρήση του βίντεο του αγώνα και τον εντοπισμό των δύο σοβαρών λαθών.

Το πρώτο είναι η φάση του 10ου λεπτού όταν ο Λισγάρας έκανε χέρι σε σουτ του Φορτούνη και θα έπρεπε να είχε καταλογιστεί πέναλτι και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό της Ξάνθης.

Η δεύτερη φάση είναι αυτή του 25ου λεπτού, όταν ο Γκιγιόμ Ζιλέ έκανε ένα επικίνδυνο τάκλιν στον Καμαρά και θα έπρεπε να αποβληθεί με απευθείας κόκκινη, όμως ο ρέφερι του συνδέσμου Αθήνας του έδειξε την κίτρινη κάρτα.

Πλέον, μετά την παραπομπή του, ο Καλογερόπουλος αναμένεται να μείνει στο «ψυγείο» για τις επόμενες αγωνιστικές.