Στην 38η θέση ο Δαλδογιάννης

Από inpaok.com: Ο ΠΑΟΚ έχει δύο εκπροσώπους στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Υγρού Στίβου της Βουδαπέστης: τον Γιάννη Καρπουζλή και τον Στέλιο Δαλδογιάννη.
Πηγή: inpaok.com

Ο τελευταίος μετά τον αγώνα του για τα ελληνικά χρώματα στα 5χλμ. ανοιχτής θάλασσας, ολοκλήρωσε με τη συμμετοχή του και στα 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας.

Εκεί, ο 20χρονος Πρωταθλητής του ΠΑΟΚ, κατέλαβε την 38η θέση με επίδοση 1:54:39.10.

Λίγο πιο πίσω του, στην 39η θέση, βρέθηκε ένας άλλος Έλληνας, ο Γιώργος Αρνιακός με χρόνο 1:54:52.30.

Το χρυσό μετάλλιο στα 10χλμ. ανοιχτής θάλασσας πήρε ο Ολλανδός Φέρι Βέερτμαν με χρόνο 1:51:58.50, ενώ δεύτερος με 10 εκατοστά του δευτερολέπτου διαφορά, ήταν ο Αμερικανός Τζόρνταν Βιλιμόβσκι με επίδοση 1:51:58.60. Το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Μαρκ Αντουάν Ολιβιέ από την Γαλλία με χρόνο 1:51:59.20.

Από 23 έως 30 Ιουλίου 2017 μπορείτε να παρακολουθήσετε στην ΕΡΤ και τον 25χρονο Πρωταθλητή του ΠΑΟΚ, Γιάννη Καρπουζλή στα 50, 100 Πρόσθιο και στη σκυταλοδρομία 4Χ100 Μικτή Ομαδική Ανδρών.