Εκεί που πληγώθηκε πέρσι

Aπό inpaok.com: Η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ δίνει την Κυριακή 4/12 το πιο σημαντικό ματς έως τώρα στη σεζόν απέναντι στο Δούκα, σε μία νοκ άουτ εκτός έδρας αναμέτρηση για το Κύπελλο.
Πηγή: inpaok.com

Την περσινή σεζόν οι ασπρόμαυροι ταξίδεψαν στο Δαΐς σαν Κυπελλούχοι ώστε να διεκδικήσουν την πρόκριση στο Final Four της διοργάνωσης. Ο Δούκας όμως τον πλήγωσε...

Ο Δικέφαλος αποκλείστηκε από την αθηναϊκή ομάδα στην παράταση, χάνοντας το ματς με 28-26 αλλά και το πολυπόθητο εισιτήριο για την τελική φάση.

Η ομάδα του Νίκου Γεωργιάδη είχε την ευκαιρία να φύγει με το μεγάλο διπλό στην τελευταία φάση της κανονικής διάρκειας, όταν το σκορ ήταν στο 23-23, όμως το σουτ του Αλέξη Αλβανού βρήκε στα μπλοκ των γηπεδούχων.

Στην παράταση ο Δούκας ήταν πιο αποφασισμένος και πιο αποτελεσματικός, παίρνοντας την πρόκριση με 28-26.

Οι αριθμοί εκείνης της αναμέτρησης:

ΑΣΕ Δούκα (Γιώργος Κρανάκης): Κυρκίτσος, Τζανιδάκης, Τόμπρος, Αϊβαλιώτης 2, Χατσατουριάν 2, Κάλλης, Μανουσέλης 4, Σαμαράς, Μπραουδάκης, Μωραϊτης 2, Μισαηλίδης 2, Ντούνης 8, Μπάγιος 5, Μαγκαφουράκης, Αραπακόπουλος 2, Αντωνόπουλος 1

ΠΑΟΚ (Νίκος Γεωργιάδης): Ζάγκας, Παλάσκας 6, Τσίλης 3, Τσεσμετζίδης, Νικολαΐδης 4, Κοκώνης 2, Τσαμουρίδης, Μπουκοβίνας, Πετρίδης 3, Αλβανός 7, Τσαναξίδης 1, Κωστακίδης, Καραγκιοζόπουλος, Κεσίδης. Τριανταφύλλου
Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Κόκκινη: 29:55 Μπραουδάκης (για εξύβριση- κρατήθηκε δελτίο), 66:13 Μισαηλίδης (τρία δίλεπτα), δίλεπτα: 8-3, πέναλτι: 2/2-2/4.