Σαρωτικός στην επανάληψη στις Συκιές!

Για την 11η αγωνιστική της Α1 του χάντμπολ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε στις Συκιές τον Φοίβο με 38-23, ανεβάζοντας κατακόρυφα την απόδοσή του στην επανάληψη...

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν άκρως ανταγωνιστικοί, είχαν προβάδισμα στο σκορ στο μεγαλύτερο διάστημα με 1-2 γκολ, ωστόσο ο ΠΑΟΚ μπήκε στα αποδυτήρια με προβάδισμα ενός τέρματος (14-15).

Στο δεύτερο μέρος οι 300 θεατές που βρέθηκαν στο κλειστό των Συκεών περίμεναν ντέρμπι, όμως ο ΠΑΟΚ φρόντισε να μετατρέψει το παιχνίδι σε περίπατο. Μόλις σε δέκα λεπτά αύξησε τη διαφορά του ενός γκολ σε εννιά (15-24 στο 50') και δεν σταμάτησε να ανεβάζει το δείκτη του σκορ μέχρι και το τελευταίο λεπτό φτάνοντας στο τελικό 23-38.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 5-4, 8-7, 11-10, 12-11, 14-15 (ημχ), 14-20, 15-24, 17-29, 19-33, 20-36, 23-38,

Φοίβος: Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Πίτσιος 1, Σαουλίδης 2, Μπαλαμός 5, Βότσης, Αποστολίδης 4, Μέτσης 5, Σεϊρεκίδης, Ναουμίδης 1, Χατζηβακαλέλης 2, Καράγγελος, Τσαμεσίδης 2, Ντουλματζης 1, Χατζηαγαπίου, Παρασκευαΐδης.

Stoiximan.gr ΠΑΟΚ: Γουργούμης, Μπουκοβίνας, Παλάσκας 5, Β. Κεσίδης 1, Τσακίρης 7, Νικολαΐδης, Τσίλης 7, Πετρίδης 4, Κωστακίδης 5, Τσαμουρίδης 1, Ιλερής, Αλβανός 5, Ιωαννίδης, Τσεσμετζίδης 2, Κοκώνης 1, Σ. Κεσίδης

Δίλεπτα: 3-3. Πέναλτι: 5/7 - 3/3

.........................................................

Ο Δικέφαλος βρίσκεται στην 2η θέση πίσω από τον Διομήδη Άργους, ενώ ο Φοίβος είναι προτελευταίος...