Εύκολο διπλό στις Συκιές (photos)

Για την 6η αγωνιστική της Α1 του χάντμπολ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στις Συκιές με 33-21 τον Φοίβο και έφτασε τους 9 βαθμούς στον βαθμολογικό πίνακα.

Oι παίκτες του Υετίωνα μπήκαν από την αρχή δυνατά στο παιχνίδι και πήραν προβάδισμα το οποίο με την πάροδο του χρόνου το διεύρυναν παίζοντας εξαιρετική άμυνα με παγίδες και κλεψίματα.

Η τελευταία φορά που οι γηπεδούχοι ήταν σε "επαφή" με το σκορ, ήταν στο 5-7, το οποίο στη συνέχεια έγινε μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου 8-15! Στην επανάληψη η εικονα του ΠΑΟΚ δεν άλλαξε, η ομάδα αντιμετώπισε το παιχνίδι με σοβαρότητα και έφτασε σε μια εύκολη νίκη. Η σημαντική διαφορά που είχαν οι δύο σημερινοί αντίπαλοι, επέτρεψε στον τεχνικό του Δικεφάλου να δώσει χρόνο συμμετοχής σε νεαρούς παίκτες που συνήθως μένουν στον πάγκο.

Τα δεκάλεπτα: 2-3, 6-11, 8-15, 10-21, 16-27, 21-33

Φοίβος: Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Μέτσης 4, Παρπούλας, Μπαλαμός 1, Χατζηαγαπίου 1, Ναουμίδης 2, Ιωαννίδης 6, Γ. Σαουλίδης 1, Τραιανός 1, Τάτσης, Τσιντίδης 2, Χατζηβακαλέλης, Καβουσανάκης, Καφαντάρης, Αποστολίδης 3.

ΠΑΟΚ: Ζάγκας, Νικολαϊδης Χ. 5, Παλάσκας 2, Γουργούμης, Πίτσιος 1, Τσεσμετζίδης 3, Βότσης, Κοκκώνης 4, Ιλέρης 1, Ορφανουδάκης, Πετρίδης 3, Τσακίρης 7, Τρουμπέτας 4, Τσίλης 1, Παπαδόπουλος 1, Κεσίδης1.

Δίλεπτα: 4-4 Πέναλτι: 2/2 - 4/5

{gallery}2014/Handball/FoivosVsPaok{/gallery}

.................................................

8-15

Hμίχρονο στις Συκιές, με τον ΠΑΟΚ να έχει κάποια πολύ δυνατά διαστήματα στο παιχνίδι του και να είναι αυτά που του δίνουν ξεκάθαρο προβάδισμα στο παιχνίδι.

10-19 Κοκκώνης

10-20 Παπαδόπουλος, ο ΠΑΟΚ έχει δημιουργήσει τεράστια διαφορά και ουσιαστικά κλείδωσε την υπόθεση νίκη από πολύ νωρίς!

10-21 Κοκκώνης

11-21 και ενώ υπολείπονται ακόμη 20 λεπτά για να ολοκληρωθεί το ματς!

11-22 Τσακίρης

11-23 Κοκκώνης, όπως φαίνεται πάει για μεγάλο σκορ ο Δικέφαλος, ενώ αμυντικά έχει "κλειδώσει" την επίθεση του Φοίβου