Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός (photos)

Με 2 ήττες, η ομάδα χάντμπολ του ΠΑΟΚ αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Challenge Cup και στρέφει πλέον την προσοχή της στον τελικό του κυπέλλου με την ΑΕΚ στην Κέρκυρα.

Η ομάδα του Στέλιου Υετίων πάλεψε όσο  μπορούσε το παιχνίδι, όμως η διαφορά των 10 τερμάτων της πρώτης αναμέτρησης δεν μπορούσε να καλυφθεί μιας και η Ρούναρ δεν άφησε να της ξεφύγει το παιχνίδι σε καμία περίπτωση.

Οι Νορβηγοί από τα πρώτα λεπτά είχαν ρόλο οδηγού και παρόλο που ο ΠΑΟΚ στα τελευταία λεπτά πήρε το προβάδισμα, στην εκπνοή εκείνοι πήραν το παιχνίδι με 31-32. Για να καταλάβετε τι έγινε, στα τελευταία δύο λεπτά ο Τσακίρης αστόχησε σε πέναλτι (58:44) μετά από πέντε εύστοχα, ο Τσάτσος έχασε την τελευταία επίθεση 6 δευτερόλεπτα πριν το τέλος, και η Ρούναρ πήρε τη νίκη με τον Ρίβεσγιο σχεδόν σε νεκρό χρόνο.