Ήττα και αποκλεισμός ...(photos)

Δεν τα κατάφερε τελικά η ομάδα μας απέναντι στην Νέα Ιωνία στον ημιτελικό του κυπέλλου χάντμπολ και ηττήθηκε με 16-20, χάνοντας έτσι το εισιτήριο για τον τελικό του θεσμού...

Το παιχνίδι έγινε παρουσία 150 φίλων του Δικεφάλου που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα της ομάδας και πήγαν στο κλειστό, ενισχύοντας την προσπάθεια των παικτριών μας.

Οι φιλοξενούμενες μπήκαν καλύτερα στο παιχνίδι και ήταν συνέχεια μπροστά στο σκορ στο πρώτο 30λεπτο, έχοντας μια διαφορά που κυμαινόταν από 1 έως 3 τέρματα. Τον πρώτο λόγο στο πρώτο ημίχρονο είχαν οι άμυνες και των δύο ομάδων, με το ταμπλό να δείχνει 7-9.

Στην επανάληψη ο Δικέφαλος ισοφάρισε σε 9-9 και το παιχνίδι ξεκίνησε από την αρχή.

Οι παίκτριες της Ιωνίας απάντησαν και ξαναπήραν κεφάλι στο σκορ αρχικά με 10-12 και στη συνέχεια με 10-15 στα μισά της επανάληψης... Κάπου εκεί τελείωσαν όλα για τον ΠΑΟΚ που μάζεψε τη διαφορά στο -3 (14-17), για να έρθει τελικά η ήττα με 16-20...

ΠΑΟΚ: Ιωννίδου, Νούλα 2, Σμαρδέλη, Τραίκοβιτς 2, Ανθίτση 1, Τζέριτς, Μπίμπα, Χατζή, Λογδανίδου 5, Προκοπίδου 3, Βαφειάδου, Στρατάκη 3, Παυλίδου, Στάικου.

Νέα Ιωνία: Μαυρογεώργη Δ., Μαυρογεώργη Ζ. 1, Μαυρογεώργη Ν. 2, Παπανικολάου 2, Χρονοπούλου 3, Μασμανίδου, Κοτσαμπουϊκίδου, Σλιάκοβα 3, Καλασνίκοβα, Χρύση 3, Κοντοστεργίου, Παπά 5, Ευκαρπίδου 1.