Πέρασε και από το Μακροχώρι

Ο Δικέφαλος νίκησε στο κλειστό "Δ. Βικέλλας" τον Φίλιππο Βέροιας με 32-26 και περιμένει αύριο στραβοπάτημα της ΑΕΚ στο Δαΐς ώστε να ελπίζει στην κατάκτηση της 2ης θέσης.

H oμάδα μας παρέμεινε αήττητη στα τελευταία 20 παιχνίδι της (πρωτάθλημα - κύπελλο) και χάρη σε αυτό το σερί, διόρθωσε το κακό της ξεκίνημα.

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στα πρώτα 20 λεπτά του, με τις ομάδες να πηγαίνουν γκολ γκολ, αλλά ένα ξέσπασμα των παικτών του Στέλιου Υετίωνα τους έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στο ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΚ ανέβασε ακόμα περισσότερο το ρυθμό του, οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν και η διαφορά μεγάλωσε για να τελειώσει το ματς 32-26 μέσα σε  αποθέωση από τους 150 φίλους του Δικεφάλου που βρέθηκαν στο κλειστό "Δ. Βικέλλας".

Τα δεκάλεπτα: 5-4, 9-7, 12-14 (ημχ.), 16-20, 20-28, 26-32

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ : Δέλιος, Κορωνάς, Μπαντής 7, Δεληγιάννης 4, Παπαδόπουλος 2, Αρβανίτης 2, Μάντζος 3, Κουρουμλίδης 4, Ρεμπελάκος 1, Κωστακίδης Π. 3, Κωσταράκης, Κάργατζης, Αλμπανίδης, Δραγκόλας.

ΠΑΟΚ: Κνέζεβιτς, Γουργούμης, Παλάσκας 3,  Αποστολίδης Β., Κοκκώνης 4,  Αποστολίδης Π. 4, Πετρίδης, Ανγκελόφσκι, Ιωαννίδης 4, Τσακίρης 5, Σεβαστίδης 5, Τάτσης, Κεσίδης 1, Πίτσιος 6.

.....................................................

Θυμηθείτε την εξέλιξη της αναμέτρησης...

Υπάρχει κόσμος του ΠΑΟΚ στις εξέδρες του κλειστού, όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει στις 18:00  η αναμέτρηση.

12-14

Hμίχρονo, σε ένα κλειστό παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ να ξεφύγει με προβάδισμα τριών τερμάτων λίγο πριν ολοκληρωθεί το 30λεπτο και να πηγαίνει τελικά στα αποδυτήρια με +2 γκολ.