«Πλήρωσε» το κακό ξεκίνημα...

Για την 4η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ υποδέχτηκε το μεσημέρι της Τετάρτης 11 Οκτωβρίου, την ΑΕΚ, από την οποία και δέχτηκε την ήττα με 24-29.

Ο Δικέφαλος ήταν εκείνος που άνοιξε το σκορ, 1-0, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι απάντησαν με 0-7 σερί, 1-7. Η διαφορά συνέχισε να κυμαίνεται στα επίπεδα των πρώτων λεπτών, 7-14, ωστόσο ο ΠΑΟΚ με ξέσπασμα... διαρκείας, έβγαλε αντίδραση και σταδιακά μείωσε την διαφορά, 13-16.

Με γκολ του Καλόμοιρου η διαφορά έπεσε στα δύο τέρματα, 14-16, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι με γκολ στα τελευταία δευτερόλεπτα, διαμόρφωσαν το τελικό για το πρώτο μέρος, 14-17.

Στον ίδιο ρυθμό κινήθηκε και το δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΚ να... ανοίγει την διαφορά στα πρώτα λεπτά, 17-23, και τον ΠΑΟΚ να βγάζει αντίδραση και να μειώνει, 22-26. Ο Δικέφαλος τα έδωσε όλα για την ανατροπή, ρίσκαρε στην άμυνα του, ωστόσο το τελικό 24-29 δεν του έδωσε κάτι.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το σύνολο του Παναγιώτη Γούσιου, την Τετάρτη 25 Οκτωβρίου και ώρα 18:00, εκτός έδρας, κόντρα στον Ζαφειράκη Νάουσας, για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 2-8, 4-10, 7-13, 10-15, 14-17 (ημχ.), 15-20, 17-22, 19-24, 21-25, 22-27, 24-29

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Λαδάκης 2, Ελευθεριάδης 4, Τσαμουρίδης 3, Παπαγεωργίου, Νικολαϊδης, Θ. Παπάζογλου 3, Κ. Κουκμίσης, Λ. Παπάζογλου, Τσαναξίδης 3, Μπάτζιος 1, Ν. Κουκμίσης, Καλόμοιρος 2, Μποτσκάρεφ 3, Δάιος, Τζωρτζίνης 3.