«Το παιχνίδι κρίθηκε σε μια οριακή φάση»

Στο γεγονός ότι το παιχνίδι κρίθηκε στις λεπτομέρειες στάθηκε ο Ηλίας Παπαθεοδώρου στη Συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα με τον Ήφαιστο Λήμνου για την 6η αγωνιστική της betshop Basket League.

Αναλυτικά:

«Έγινε ένα πολύ δύσκολο και σκληρό ματς, όπως ακριβώς το περιμέναμε. Είχαμε τον έλεγχο για 25-26 λεπτά, πήγαμε το παιχνίδι με τον τρόπο που εμείς θέλαμε. Όμως, ο Ήφαιστος είχε μια αλλαγή στον ρυθμό του στο δεύτερο ημίχρονο ειδικά στην άμυνα, έπαιξε πιο πιεστικά, ανέβασε το επίπεδο της άμυνας του και κατάφερε να επιστρέψει. Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι πήγε κατοχή με κατοχή, στις λεπτομέρειες και σε μια οριακή φάση που μας στοίχισαν ως ένα κομμάτι τη νίκη. Κάναμε μια σημαντική προσπάθεια, αντιμετωπίσαμε προβλήματα μέσα στο παιχνίδι με τους τραυματισμούς. Πρέπει να συνεχίσουμε, έχουμε δύσκολο πρόγραμμα, ενώ ακολουθεί ένα δύσκολο παιχνίδι με την Iberostar Tenerife όπου πρέπει να φανούμε επίσης ανταγωνιστικοί».