Ήττα για τις Κορασίδες στην πρεμιέρα (vid)

Για την 1η αγωνιστική της τελικής φάσης του 30ού Πανελλήνιου πρωταθλήματος μπάσκετ Κορασίδων, ο ΠΑΟΚ έχασε από τον Σύλλα Αιδηψού με 61-57...

Οι κορασίδες του Δικεφάλου εμφανίστηκαν ανταγωνιστικές στις δύο πρώτες περιόδους όπου υπήρχαν εναλλαγές στο σκορ ωστόσο τους στοίχισαν τα νεκρά σημεία στην επίθεση στο τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τέταρτη περίοδο οι «ασπρόμαυρες» αντέδρασαν αλλά δεν κατάφεραν να ανατρέψουν τα δεδομένα του αγώνα και ηττήθηκαν με 57-61.

Οι πρωταθλήτριες ΕΚΑΣΘ αφήνουν πίσω την ήττα και στρέφουν την προσοχή τους στον αυριανό (23/6, 16:00) αγώνα με την ΕΚ Καβάλας με στόχο την πρώτη νίκη στον θεσμό.

Τα δεκάλεπτα: 16-13, 29-33, 43-50, 57-61.

ΠΑΟΚ (Αγγελίδης): Φράγκου, Μπουτσούκη 3, Πολυμένη 29 4), Άλλεν 7 (1), Στεργάκη 2, Τζέλου 4, Χατζηδάκη 3 (1), Καζαμία, Πιτσούλη 2, Γενναίου 7, Κουματσιώτη, Παπαγεωργίου.