100άρα επί του... Ηρακλή!

Σε έναν αγώνα διαφήμιση για το γυναικείο μπάσκετ, ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ επικράτησε το μεσημέρι της Κυριακής στο Παλατάκι του συμπολίτη Ηρακλή με 104-62.

Στο πρώτο δεκάλεπτο, οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν δυνατές στην άμυνα, με αποτέλεσμα να βρίσκονται κοντά στο σκορ, ενώ η λήξη της περιόδου βρήκε τον ΠΑΟΚ προηγούμενο στο +2, 24-22. Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Δικέφαλος, με άμυνα για σεμινάριο, που του έδωσε πλουραλισμό επιθετικών λύσεων και καταιγισμό τριπόντων, άνοιξε τη διαφορά στο τελικό 51-36 του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι «ασπρόμαυρες» δεν πήραν ανάσα και, διατηρώντας τον ίδιο ρυθμό με το πρώτο ημίχρονο, έκλεισαν την τρίτη περίοδο με 76-48 για να φτάσουν τελικά στους 100 πόντους, προσφέροντας ωραίο θέαμα.

Το παρόν στον αγώνα έδωσαν το μέλος του Δ.Σ. του ΠΑΟΚ κ. Άκης Μπεκιάρης, το μέλος του Δ.Σ. της ΚΑΕ ΠΑΟΚ κ. Άρης Καρακούσης, το πρώην μέλος του Δ.Σ. του ΠΑΟΚ κ. Κώστας Χουζανάς, ο Έφορος του τμήματος μπάσκετ κ. Βασίλης Αγγελίδης, καθώς και ο Τεχνικός Διευθυντής των Ακαδημιών κ. Θόδωρος Πολυμένης.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ - Ηρακλής: 104-62

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 24-22, 51-36, 76-48, 104-62