Ήττα στο φινάλε...

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ δεν τα κατάφερε απέναντι στην ομάδα της Δάφνης καθώς γνώρισε την ήττα με 58-60 για την 9η αγωνιστική της Α1 Γυναικών.

Ο Δικέφαλος δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι με αποτέλεσμα να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 8 πόντους στην πρώτη περίοδο με 10-18.Στην δεύτερη περίοδο η ομάδα προσπάθησε να διορθώσει την κατάσταση και να μαζέψει την διαφορά, κυριώς βρίσκοντας λύσεις με περιφερειακά σουτ αλλά και με προσπάθειες κάτω απο το καλάθι με το ημίχρονο να κλείνει  25-28.Η τρίτη περίοδος δεν άλλαξε κάτι στην ροή του παιχνιδιού, με τον  ΠΑΟΚ να βελτιώνει τα ποσοστά ευστοχίας του και να πλησιάζει στο σκορ μειώνοντας στους 5 με 40-45.Με την έναρξη της τέταρτης περιόδου τα κορίτσια του Δικεφάλου μπήκαν πολύ αποφασισμένα ώστε να πάρουν την νίκη δίνοντας έμφαση στην αμυντική λειτουργία αλλά η ατυχία σε κρίσιμα σημεία έφερε την ήττα με τελικό σκορ 58-60, με  του φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν το νικητήριο καλάθι 2 δευτερόλεπτα πριν το τέλος.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ πλέον στρέφει την προσοχή του στον  εκτός έδρας αγώνα με τον Πρωτέα Βούλας για τον θεσμό του κυπέλλου με τον οποίο κλείνει τις επίσημες υποχρεώσεις του πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων.Επόμενος αγώνας για το πρωτάθλημα στις 7/1 με τον Πανιώνιο στην Αθήνα.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: (10-18,25-28,40-45,58-60)

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-Α.Ο. Δάφνης Αγ. Δημητρίου: 58-60