Στιγμές από το παιχνίδι του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (vid)

Επιστροφή στις νίκες για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ο οποίος επικράτησε νωρίς το απόγευμα της Κυριακής του Ολυμπιακού Βόλου με 83-70 στο PAOK Sports Arena.

Ο Δικέφαλος στο πρώτο δεκάλεπτο μπήκε μουδιασμένα δίνοντας στον αντίπαλο το δικαίωμα να φύγει μπροστά στο σκορ (14-23). Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ωστόσο, οι «ασπρόμαυρες» ανέτρεψαν το σκορ, με το ημίχρονο να κλεινει 45-39 υπέρ τους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο, οι γηπεδούχες δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα (60-61), παράγοντας καταλυτικός για να μπούνε δυναμικά και με πείσμα στην τελευταία περίοδο. Τα κορίτσια του Βασίλη Μασλαρινού είχαν τον τελευταίο λόγο στο παιχνίδι, έκαναν την ανατροπή και έφυγαν νικήτριες, τελειώνοντας το παιχνίδι με 83-70.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο Δικέφαλος ταξιδεύει στην Αθήνα, όπου αντιμετωπίζει το μεσημέρι της Κυριακής 3 Δεκεμβρίου τις Εσπερίδες Καλλιθέας.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 14-23, 45-39, 60-61, 83-70