Μεγάλο διπλό στην Αθήνα!

Μεγάλο διπλό, συνοδευόμενο από μεγάλη εμφάνιση, πέτυχε ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου επί της Δάφνης Αγίου Δημητρίου.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ έδειξε από την αρχή ότι ήθελε πολύ αυτό το παιχνίδι και θα έκανε τα πάντα για να το κερδίσει, παρ' ότι οι γηπεδούχες παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα ανταγωνιστικές καθ' όλη τη διάρκεια του αγώνα. Αν και το πρώτο δεκάλεπτο βρήκε τη Δάφνη να προηγείται με 1 πόντο, από το δεύτερο δεκάλεπτο και μετά ο Δικέφαλος πήρε το προβάδισμα στο σκορ, έστω με μικρή διαφορά, 35-38 στο ημίχρονο και 46-51 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, για να καταλήξουμε στο τελικό 60-67.

Για το Δικέφαλο, σε ένα ακόμη παιχνίδι κορυφαία ήταν η Campbell με 17 πόντους, ενώ την ακολούθησαν οι Chelsea Jennings μς 12 και η Λολίτα Λύμουρα με 10.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 22-21, 35-38, 46-51, 60-67

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 2, Λύμουρα 10, Μαγαλιού 6, Πανταζή 2, Jennings 12, Κουλουμπή, Κατωπόδη 4, Ταρπάγκου 2, Campbell 17, Βάινες 12, Κοντογεώργου