Επιστροφή στις νίκες!

Στην PAOK Sports Arena η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του Δικεφάλου, επικράτησε με 66-58 του Κρόνου Αγίου Δημητρίου για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος...

Αν και στο πρώτο δεκάλεπτο ο Δικέφαλος άφησε τον αντίπαλο να φύγει μπροστά με 12-15, μπήκε δυνατά στο δεύτερο με το ημίχρονο να λήγει 36-27.

Στην Τρίτη περίοδο ο αντίπαλος κατάφερε να φτάσει κοντά με το δεκάλεπτο να λήγει 51-46, ωστόσο, οι παίκτριες του Βασίλη Μασλαρινού τα έδωσαν όλα στο γήπεδο για τη νίκη, με το τελικό σκορ να τις δικαιώνει.

Πρώτη σκόρερ για τον ΠΑΟΚ ήταν η Korinne Campell με 33 και από κοντά να ακολουθούν η Λύμουρα με 14 και η Vaines με 9.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 12-15, 36-27, 51-46, 66-58

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 3, Λύμουρα 14, Μαγαλιού 3, Πανταζή 2, Παπαδοπούλου, Κουλουμπή, Κατωπόδη, Ταρπάγκου, Campell 33, Στεργίου, Vaines 9, Κοντογεώργου 2