Σπουδαίο διπλό στην παράταση!

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, ο ΠΑΟΚ Κυάνα επικράτησε στην έδρα του Πρωτέα Βούλας της ομώνυμης ομάδας με 93-88 στο έξτρα πεντάλεπτο...

Σπουδαίο διπλό για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, ο οποίος πέτυχε την τέταρτη συνεχόμενη νίκη του στο Πρωτάθλημα και δεύτερη μέσα στο Λεκανοπέδιο (είχε προηγηθεί αυτή επί του Κρόνου Αγ. Δημητρίου), επικρατώντας του Α.Ο. Πρωτέα Βούλας στην παράταση με τελικό σκορ 88-93.

Ο Δικέφαλος μπήκε δυνατά στο πρώτο δεκάλεπτο, προηγούμενος σχεδόν σε όλη τη διάρκειά του, κλείνοντάς το με 21-25.

Το δεύτερο και τρίτο δεκάλεπτο ανήκουν στις γηπεδούχες οι οποίες έκλεισαν με 46-40 το ημίχρονο και 66-53 το τρίτο δεκάλεπτο.

Ο ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ, όμως, δεν είχε πει την τελευταία του λέξη και με μία αντεπίθεση διαρκείας κατάφερε να πάει το παιχνίδι στην παράταση, αν και θα μπορούσε να το «καθαρίσει» στην κανονική διάρκεια του αγώνα.

Στην πεντάλεπτη παράταση τα κορίτσια του Βασίλη Μασλαρινού πέτυχαν την ολική ανατροπή, επικρατώντας του αντιπάλου τους με 88-93 και παίρνοντας το «ροζ» φύλλο αγώνα.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 21-25, 46-40, 66-53, 77-77, 88-93