Σπουδαία νίκη για τις Γυναίκες!

H γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΠΑΟΚ επικράτησε του Πανιωνίου στην PAOK Sports Arena με 70-65 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος...

Πολύ καλή εμφάνιση του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ σήμερα απέναντι στον Πανιώνιο, καθώς επικράτησε του αντιπάλου με 70-65. Η ομάδα μπήκε δυνατά από το πρώτο λεπτό του αγώνα, έτοιμη να διεκδικήσει τη νίκη, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει 17-9 και το δεύτερο με 31-24.

Επιστρέφοντας στο παρκέ μετά το ημίχρονο, η ομάδα του Δικεφάλου δεν σταμάτησε να είναι δυνατή στην επίθεση και σκληρή στην άμυνα κρατώντας τη διαφορά στους 7 πόντους στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, 52-45.

Τελικά, κατάφερε να επικρατήσει με 70-65, παίρνοντας τους δύο βαθμούς της νίκης, με τους οποίους εξασφάλισε την 8η θέση (16 βαθμοί), αφήνοντας πίσω τον Πανιώνιο στην 9η θέση, με 2 βαθμούς λιγότερους (14 βαθμοί) στον πίνακα. Κορυφαία για τον ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ ήταν η Korinne Campell, η οποία πέτυχε 30 πόντους και σύνολο 9 ριμπάουντς, 5 αμυντικά και 4 επιθετικά.

Αναλυτικά τα δεκάλεπτα: 17-9, 31-24, 52- 45, 70-65

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου 5 (1), Λύμουρα 10 (2), Μαγαλιού 6 (1), Πανταζή 4, Στεργίου, Κουλουμπή, Κατωπόδη 4, Παπαδοπούλου, Campell 30, Διαμαντίδου, Vaines 8, Κοντογεωργίου 3