Μεγάλη νίκη επί του Διομήδη

Ένας ψυχωμένος ΠΑΟΚ, νίκησε στη Μίκρα τον Διομήδη Άργους με 26-25 και τον έπιασε στην κορυφή της Α1...

Το παιχνίδι έγινε στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος και ήταν πραγματικά συγκλονιστικό. Τόσο σε διακύμανση του σκορ, όσο και σε ένταση στο παρκέ. Μια ένταση που προκλήθηκε από κάποιες περίεργες αποφάσεις των διαιτητών, οι οποίοι με ορισμένα φαλτσοσφυρίγματα έφεραν εκνευρισμό στους παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη, που κατάφεραν να πάρουν τη νίκη ένα λεπτό πριν λήξει το παιχνίδι .

Στο παιχνίδι -που έγινε κεκλεισμένων των θυρών- είχαμε συνολικά (!) τέσσερις αποβολές. Συγκεκριμένα  οι διαιτητές Συρεπίσιος και Μερτινιάν απέβαλαν τον Τρουπή και τον Ιωαννίδη στο πρώτο ημίχρονο, ενώ στην επανάλήψη τους Μίτροβιτς και  Ντορντίγεβιτς .

Κορυφαίοι για τον ΠΑΟΚ οι Κόμινεκ, Μισυρλής και Μίτροβιτς, που σήκωσαν το μεγαλύτερο βάρος του αγώνα στις πλάτες τους.

Τα δεκάλεπτα του παιχνιδιού: 3-5, 9-10, 13-14 (ημίχρονο), 20-18, 23-22, 26-25

ΠΑΟΚ: Κόμινεκ, Γουργούμης, Μισυρλής 5, Παλάσκας, Σαουλίδης, Μίτροβιτς 6, Μαραγκός 2, Ναουμίδης, Τσακίρης 3, Ιωαννίδης 3, Σεβαστίδης 3, Περβανάς, Πετρίδης 3, Αποστολίδης 1.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ: Χρυσόπουλος, Κρεμαστριώτης, Τζόρτζεβιτς 6, Γρηγοράκης, Τάσκοβιτς 7, Γιόχανσον 5, Μάλλιος 3, Τρουπής 3, Πασσιάς, Τσούλος, Σαμαράς, Δημητρούλιας, Ελευθερίου, Ζαραβίνας 1.