Ήττα για τις γυναίκες στη Μίκρα...

Για την 1η αγωνιστική των play offs του γυναικείου πρωταθλήματος χάντμπολ, ο ΠΑΟΚ έχασε στη Μίκρα από την Νέα Ιωνία με 19-21...

Ο Δικέφαλος δεν ξεκίνησε καλά το παιχνίδι, βρέθηκε να χάνει με το καλημέρα 0-3 και 1-5, όμως στη συνέχεια ανέβασε την απόδοσή του και με την Νούλα να είναι το πρώτο βιολί, αρχικά ισοφάρισε σε 7-7 για να κλείσει το ημίχρονο προηγούμενος 10-9, χάρη σε γκολ που σημείωσε η Στρατάκη. Στο διάστημα αυτό ήταν σε κακή μέρα η Κορέια, από την οποία η ομάδα περιμένει πολλά περισσότερα.

Στην επανάληψη το παιχνίδι πήγαινε γκολ - γκολ μέχρι που η Νέα Ιωνία πήρε προβάδισμα 15-17, εκμεταλλευόμενη την μεγάλη νευρικότητα των παικτριών μας. Ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 18-18 με την Μούρνου, όμως οι φιλοξενούμενες κατόρθωσαν να φύγουν νικήτριες από τη Μίκρα... Τεκλικό σκορ 19-21 και πλέον η σειρά μεταφέρεται την Τετάρτη στο Βόλο, σε ένα παιχνίδι από το οποίο ο ΠΑΟΚ πρέπει να φύγει νικητής ώστε να παραμείνει ζωντανός στο κυνήγι της πρόκρισης στον τελικό...

Τα δεκάλεπτα: 1-4, 5-7, 10-9 (ημχ), 13-13, 17-18, 19-21

ΠΑΟΚ: Καβαζοπούλου, Κορέια 3, Παπαβασιλείου, Νούλα 5, Παπαδοπούλου 4, Σελεμίδου, Τζέριτς, Μούρνου 2, Ελευθεριάδου, Ράτσικα, Στρατάκη 3, Προκοπίδου, Παπάζογλου, Μάστακα 2, Καρσανίδου.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Κεπεσίδου, Αργυροπουλου, Μαυρογεώργη Ν., Μπράουερ 8, Χρονοπούλου 4, Παπά 4, Μασμανίδου 2, Κοτσαμποικίδου, Καλασνίκοβα, Κωστοπούλου, Γκουζούλη, Χοτοκουρίδου, Τσακάλου 2, Χρυσή, Κοντοστεργίου 1, Μανδά.

Πέναλτι: 3/4 - 0/1. Δίλεπτα: 3-0

...........................................................

3-5 Παπαδοπούλου

4-5 με εύστοχο πέναλτι της Νούλα, σερί 3-0 για τον Δικέφαλο που ξαναμπαίνει στο ματς!

4-6

5-6

Φτάσαμε στο 20'... Το παιχνίδι έχει πάρει φωτιά.

9-9 και πάλι η Νούλα (με πέναλτι)

10-9 Στρατάκη, πρώτο προβάδισμα για τον ΠΑΟΚ στο ματς!!!

Ημίχρονο στη Μίκρα, με τον ΠΑΟΚ να ανατρέπει το αρχικό σκηνικό και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με +1 γκολ!

Ξεκίνησε η επανάληψη...

10-10

10-11

11-11 Παπαδοπούλου

11-12 πέντε λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης...

12-12 Μάστακα

12-13

13-13 Μούρνου

Χάνει πέναλτι η Νέα Ιωνία, το απέκρουσε η Τζέριτς!

13-14

14-14 Στρατάκη

14-15 στα μισά του 2ου ημιχρόνου

14-16

15-16

15-17 η Νέα Ιωνία που κρατάει το προβάδισμα, εκμεταλλευόμενη την μεγάλη νευρικότητα των παικτριών μας

16-17 Παπαδοπούλου