Ολοταχώς για το repeat!

Πολύ μεγάλο παιχνίδι διεξήχθη στο κλειστό της Μίκρας, με τον ΠΑΟΚ να επικρατεί της αεκ44 με 26-23, φτάνοντας μια "ανάσα" από τη δεύτερη συνεχόμενη κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Σ. Σείρεκίδη μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα και από νωρίς, κατάφερε να προηγηθεί με 4 τέρματα διαφορά (7-3) στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Η αεκ44 έμοιαζε χαμένη και ανήμπορη να αντιδράσει στο ρυθμό των "ασπρόμαυρων". Με άμυνες για σεμινάριο και σωστές επιθετικές επιλογές έφεραν τον "Δικέφαλο" μπροστά στο σκορ ακόμη και με οχτώ γκολ. Το ημίχρονο βρήκε τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 16-9.

Οι παίκτες μας όμως στην επανάληψη δεν έδειξαν την απαιτούμενη προσοχή σε άμυνα και επίθεση και έτσι η αεκ44 κατάφερε να πλησιάσει (24-23) τρία λεπτά πριν το τέλος του αγώνα. Εκεί όμως ο ΠΑΟΚ έδειξε καρδιά πρωταθλητή και με δύο τέρματα του Ριγανά, διαμόρφωσε το τελικό 26-23.

ΠΑΟΚ: Ναουμίδης 2, Ριγανάς 7, Κοκκώνης 2, Μισυρλής 2, Τσακίρης 8, Σαουλίδης 2, Σεβαστίδης 2, Μάρκοβιτς 1.