Έδειξε χαρακτήρα ....(photos)

Για την 18η αγωνιστική της Α1 του πρωταθλήματος χάντμπολ, ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 27-23 στη Μίκρα τον Αρη Νικαίας και συνεχίζει με μία ακόμη νίκη τη μάχη του πρωταθλήματος.

Σε έναν αγώνα που έγινε κεκλεισμένων των θυρών, ο ΠΑΟΚ πέτυχε μια όχι και τόσο εύκολη νίκη, καθώς στο πρώτο ημίχρονο αντιμετώπισε αρκετά προβλήματα, κυρίως στο αμυντικό κομμάτι. Η ομάδα της Νίκαιας πίεσε τον ΠΑΟΚ ο οποίος λόγω μικροτραυματισμών αλλά και για προληπτικούς λόγους, είχε τους Τσάτσο, Τσακίρη, Γουργούμη και Ιωαννίδη στον πάγκο.

Στο β' ημίχρονο οι παίκτες του Υετίωνα "έσφιξαν" την άμυνά τους και έχοντας πολύ καλό ποσοστό στην επίθεση αύξησαν τη διαφορά. Ο Δικέφαλος αγωνίστηκε με πολλά νέα πρόσωπα με τον Άγγελο Τσίλη να είναι ένας από τους καλύτερους του αγώνα.

Η ομάδα μετα τη σημερινή της επιτυχία έφτασε τους 30 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 5-5, 9-10, 17-14, 20-15, 25-18, 27-23

Δίλεπτες αποβολές: 3-5, Πέναλτι: 4/5 - 0/1 Κόκκινη κάρτα: Νιαρχάκος (τρία δίλεπτα)

ΠΑΟΚ (Στέλιος Υετίων): Ζάγκας, Παλάσκας 6, Γουργούμης, Πίτσιος 3, Κοκκώνης, Αποστολίδης, Ορφανουδάκης, Ιωαννίδης 4, Πετρίδης, Περβανάς 1, Τσακίρης, Τσάτσος, Καράγγελος 2, Τσίλης 5, Σεβαστίδης 3, Κεσίδης 3

Άρης Νίκαιας (Τάκης Μελετάκος): Μπαρμπαράκης, Σωτηράκης, Μπουλούμπασης, Γαλανάκης 3, Νιαρχάκος 3, Μαλανδρένιας 1, Καραστέργιος 5, Μανουσέλης 6, Μουρελάτος 1, Λεωνίδας 4, Μπελεχρής.

Στα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής είχαμε:

Α.Σ.Ε ΔΟΥΚΑ-Γ.Α.Σ ΚΙΛΚΙΣ-25-22 Π.Α.Ο.Κ-ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ27-23  Α.Ε.Κ.-ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-24/03/2013 18:00 ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΛΟΥΤΡ.-ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ26-23  ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ-ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ22-25  Χ.Α.Ν.Θ-ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ24-20

{gallery}2013/Handball/PaokVsNikaia{/gallery}

Θυμηθείτε την εξέλιξη του αγώνα από το live του Paokmania

------------------------------------------------------------------------------------

Έτοιμες οι 2 ομάδες για την έναρξη του αγώνα ο οποίος πραγματοποιείται κεκλεισμένων των θυρών λόγω της τιμωρίας που επέβαλε ο αθλητικός δικαστής για τα υβριστικά συνθήματα στον αγώνα με την ΑΕΚ.

17-14 ο Τσίλης

Ανοιχτό παιχνίδι γίνεται στην Μίκρα, ο ΠΑΟΚ πρέπει να βελτιωθεί κυρίως στην άμυνα.