Κρατάει τη νίκη και συνεχίζει

Ο ΠΑΟΚ υποδέχθηκε στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της Handball Premier την ομάδα της Bianco Monte Δράμας 86 στο κλειστό της Νεάπολης, του οποίου και επικράτησε με 31-27 σκορ.

Ο Δικέφαλος, παρ' ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2, κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 και να περάσει μπροστά, 5-3, διατηρώντας το προβάδισμα μέχρι και τη λήξη του ημιχρόνου, καθώς πήγε στα αποδυτήρια, προηγούμενος με 16-15.

Στην έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 16-16, με τους «ασπρόμαυρους» να παίρνουν και πάλι το προβάδισμα και να χτίζουν μία διαφορά των +3 γκολ, 21-18, φτάνοντας τελικά στη νίκη με 31-27.

Στη σημερινή αναμέτρηση, ο ΠΑΟΚ έδειξε αγωνιστική φρεσκάδα, καλό transition game, ενώ όλοι οι παίκτες διακρίθηκαν για το πάθος και τη θέλησή τους για τη νίκη!

Στην επόμενη αγωνιστική, ο Δικέφαλος ταξιδεύει στη γειτονική Βέροια, όπου αντιμετωπίζει τον τοπικό Φίλιππο το Σαββατο 9 Νοεμβρίου 2019.

ΠΑΟΚ - Bianco Monte Δράμα 86: 31-27