Η επική ανατροπή έμεινε στη μέση!

Η ομάδα χάντμπολ, αναδείχτηκε ισόπαλη 27-27 στο Δαΐς με τον ΑΣΕ Δούκα, σε παιχνίδι της 4ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier ...

Στο πρώτο τέταρτο του πρώτου ημιχρόνου, οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι-χέρι στο σκοράρισμα, με τον Δικέφαλο να έχει ένα προβάδισμα ενός γκολ. Οι γηπεδούχοι με ένα σερί 5-0, πήραν κεφάλι στο σκορ, διατηρώντας την διαφορά σταθερά στα τρία τέρματα. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, με τον ΠΑΟΚ να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 16-13.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες του Αλέξη Παπαβασίλη μπήκαν νωθρά στον αγωνιστικό χώρο, κάτι που εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι, ανεβάζοντας την διαφορά μέχρι και στα επτά γκολ είκοσι λεπτά πριν την λήξη του αγώνα.

Σε εκείνο το σημείο, ο ΠΑΟΚ έβγαλε τεράστια αντίδραση, μειώνοντας σταδιακά την διαφορά από τα επτά γκολ στο ένα, περίπου πέντε λεπτά από την λήξη.

Το τελευταίο πεντάλεπτο εξελίχθηκε σε θρίλερ, με το παιχνίδι να είναι στο γκολ, αλλά με τους γηπεδούχους να μην χάνουν το προβάδισμα μέχρι και ενάμιση λεπτά πριν το τέλος.

Τα πενταλεπτα: 3-2, 4-4, 5-6, 10-8, 14-10, 16-13 (ημχ.), 19-14, 21-15, 23-18, 24-21, 25-23, 27-27.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Μπούνας): Ζαλώνης 1, Τόμπρος 1, Παγιάτης 4, Μάνος, Μελετάκος, Μπραουδάκης, Πολύδωρος 2, Αποστολόπουλος, Καρακεχαγιάς, Ντούνης 6, Τότος 3, Γερουλάνος 3, Τζανιδάκης 7, Μπεκιάρης, Κολλύρης, Μπαλάσκας.

ΠΑΟΚ (Παπαβασίλης): Κεσίδης 3, Κωστακίδης 4, Παλάσκας 4, Μπαλτατζης, Παπαβασίλης 3, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Γιαννακίδης, Πετρίδης 4, Τσαναξίδης, Κωστακίδης, Λοϊζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος 5, Κριούτσκοφ , Τσέγιοβιτς 3.

Δίλεπτα: 7-4, Πέναλτι: 2/2, 3/5.

.............................................

Κακό σουτ του Παλάσκα στο φινάλε

Κόκκινη στον Ζαλώνη 59:48

Κατοχή ο ΠΑΟΚ στην τελευταία επίθεση του αγώνα!!!

12-9 Κοκκώνης

Time out στο 22:00 o ΠΑΟΚ, με τον προπονητή μας να προσπαθεί να συμμαζέψει τα ασυμμάζευτα. Με ένα επιμέρους σκορ 7-1 οι γηπεδούχοι μετέτρεψαν το 5-7 σε 12-8

12-8 Πολύδωρος

11-8 Τζανιδάκης