Και όμως... μπορούσε!

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV αντιμετώπισε εκτός έδρας στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Handball Premier την ΑΕΚ, από την οποία και γνώρισε την ήττα με 27-23.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε αρχικά με 0-2, με την ΑΕΚ να ισοφαρίζει σε 2-2 στα πρώτα 8' του αγώνα. Ο Δικέφαλος του Βορρά, αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, 10-8, ισοφάρισε σε 10-10, πηγαίνοντας τελικά στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι ισόπαλο 12-12. Στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, η διαφορά κρινόταν στο γκολ, με τους «ασπρόμαυρους» να μένουν πίσω, 16-14, οπότε και ο Βαγγέλης Αραμπατζής μείωσε σε 16-15. Ο Παντελής Κωστακίδης στο 51' ισοφάρισε σε 20-20 και ο Νίκος Νικολαΐδης σε 21-21, ωστόσο αυτό δε στάθηκε αρκετό με τον ΠΑΟΚ να γνωρίζει τελικά την ήττα με 27-23.

Οι παίκτες του ΠΑΟΚ εμφανίστηκαν ανταγωνιστικοί στο παιχνίδι, έδειξαν πως θέλησαν τη νίκη, ωστόσο τους στοίχισαν τα τελευταία 10' του αγώνα, στα οποία δεν κατάφεραν να διατηρήσουν τον ίδιο ρυθμό.

Στην επόμενη και τελευταία αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV υποδέχεται τη ΧΑΝΘ στο κλειστό της Νεάπολης το Σάββατο 30 Μαρτίου 2019 και ώρα 17:00.