Προθέρμανση για τον… τελικό!

Όπως αναμενόταν ο ΠΑΟΚ είχε εύκολο έργο, κόντρα στους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης, για την 7η αγωνιστική της Α1 χάντμπολ γυναικών και επιβλήθηκε με 49–23 και έκανε το 7×7, σε ένα ματς... προθέρμανση για τον Δικέφαλο.

Πλέον οι παίκτριες του Δημήτρη Δημητρούλια, στρέφουν την προσοχή τους στον μεγάλο προημιτελικό με τη Νέα Ιωνία στην Αθήνα (20/12 17:45).

Ο ΠΑΟΚ επέβαλε τον ρυθμό του από πολύ νωρίς και με ποικιλία στο σκοράρισμα προηγήθηκε στο πρώτο τέταρτο με 13-5, ενώ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου εδραίωσε το προβάδισμα του στα 16 γκολ και πήγε μπροστά στο ημίχρονο με 23-7.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ασπρόμαυρες» έκαναν πιο πολύ συντήρηση δυνάμεων, ενόψει του προημιτελικού με τη Νέα Ιωνίου και προηγήθηκε στο 45' με 37–14. Το παιχνίδι τελείωσε με τον Δικέφαλο να κατακτά τη νίκη με σκορ 49–23 και έφτασε τους 14 βαθμούς σε επτά παιχνίδια.