Πέρασε τρένο ο ΠΑΟΚ στη Νίκαια!

Για την 3η αγωνιστική της Handball Premier, ο ΠΑΟΚ κέρδισε εκτός έδρας τον Άρη Νικαίας με 21-34...

Ο Δικέφαλος έδειξε να ''λειτουργεί'' καλά τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση, βγάζοντας ομαδική δουλειά, φρεσκάδα, πειθαρχία και φαντασία στο παιχνίδι του.

Ο ΠΑΟΚ, αν και μπήκε ''μουδιασμένα'' στο πρώτο ημίχρονο, μετά τα πρώτα 20' του αγώνα πήρε μία διαφορά 6 γκολ, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, προηγούμενος με σκορ 11-17. Στο δεύτερο ημίχρονο, η διαφορά εκτοξεύτηκε 10' πριν το τέλος του αγώνα στα 10 γκολ, 18-28, με το τελικό σκορ να κλείνει 21-34.

Το ντεμπούτο του με τη φανέλα του ΠΑΟΚ έκανε και ο νεοαποκτηθείς Παντελής Κωστακίδης, του οποίου η εμφάνιση μόνο θετική μπορεί να κρίνεται.

Δυσφορία επικρατεί στο τμήμα για τη διαιτησία του αγώνα, τα σφυρίγματα της οποίας θεωρούνται επιεικώς ''αλλοπρόσαλλα'', καταφέρνοντας μόνο να εκνευρίσουν τους αθλητές. Ιδιαίτερη αξία έχει ότι ο ΠΑΟΚ το επισημαίνει αυτό μετά από άνετη νίκη και όχι υπό το καθεστώς πίκρας, μετά από κάποια ήττα.

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV, ο oποίος πλέον ''μετράει'' το απόλυτο των νικών με 3x3, υποδέχεται το Σάββατο 13 Οκτωβρίου στο κλειστό της Νεάπολης την ΑΕΣΧ Πυλαίας στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής της Handball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 5-4, 6-7, 7-9, 10-13, 11-17 (ημχ.), 13-20, 16-21, 17-23, 18-28, 19-31, 21-34

ΑΡΗΣ (Τάκης Μελετάκος): Κουρής, Λαδάκης 6, Αθανασίου 1, Βλάχος, Γ. Μελετάκος 2, Γρηγοράκης, Μουλιάτος 2, Δ. Μελετάκος 3, Μαλανδρένιας, Χρηματόπουλος, Πετράκος, Χαρμπής 1, Μιμίκος 2, Χουρσουντιάν 2, Χαραλάμπους 2, Αντωνιάδης.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 1, Παλάσκας 7, Τζόνο 2, Τσεσμετσίδης 1, Κοκκώνης 6, Τάσκοβιτς 4, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Νικολαϊδης 2, Κωστακίδης 6, Λοίζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος 2, Δέλιας, Γιόσμου 2.

20-31

5 λεπτά ακόμη, τα πάντα έχουν κριθεί στη Νίκαια, απομένει μόνο να μάθουμε το τελικό σκορ

10-15 Παλάσκας με πέναλτι στο 28'

10-14 Κωστακίδης, σε ένα χρονικό σημείο που παίζαμε με παίκτη λιγότερο, η μεγαλύτερη διαφορά στο παιχνίδι

10-13 Τάσκοβιτς στο 25'

10-12 Κοκώνης και πάλι!