Ο «τυφώνας» ΠΑΟΚ σάρωσε στη Νεάπολη!

Για τη 2η αγωνιστική της Handball Premier, o ΠΑΟΚ κέρδισε στη Νεάπολη τον Φίλιππο Βέροιας με 33-25...

Ο «τυφώνας» ΠΑΟΚ σάρωσε το απόγευμα του Σαββάτου 29 Σεπτεμβρίου στο κλειστό γήπεδο της Νεάπολης, μην αφήνοντας τίποτα όρθιο στο διάβα του.

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV, με μία μεστή και γεμάτη εμφάνιση, κατάφερε να «τιμήσει» τον τίτλο του φαβορί του αγώνα στη 2η αγωνιστική της Ηandball Premier, επικρατώντας του Φίλιππου Βέροιας με 33-25.

Τα παιδιά του Στέλιου Σεϊρεκίδη μπήκαν ορεξάτα στο παρκέ, προηγήθηκαν στο 10' με 5-2 και στο 20' με 10-8 για να κλείσουν το ημίχρονο με σκορ 15-11.

Στα πρώτα δέκα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου, η ομάδα διαχειρίστηκε το υπέρ της μέχρι τότε σκορ, ενώ από το 40' και μετά οι «μάγκες με τα ασπρόμαυρα» πάτησαν γκάζι, ανοίγοντας τη διαφορά του σκορ και φτάνοντας στο τελικό 33-25.

Απών ο Παντελής Κωστακίδης, ο οποίος για προληπτικούς λόγους προτιμήθηκε να προστατευθεί, ενώ όσοι αγωνίστηκαν έδειξαν το καλό τους αγωνιστικό πρόσωπο.

Στο πάρτυ βέβαια που στήθηκε στο κλειστό της Νεάπολης, συμμετείχαν και οι φίλοι του Δικεφάλου, οι οποίοι για άλλη μια φορά έδωσαν το δικό τους μοναδικό σόου στις κερκίδες του κλειστού.

Επόμενος αγώνας για τον ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV το Σάββατο 6 Οκτωβρίου, όπου ταξιδεύει στην Αθήνα για να αντιμετωπίσει τον Άρη Νίκαιας στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Ηandball Premier.

Τα πεντάλεπτα: 1-0, 5-2, 7-5, 9-8, 13-10, 15-11 (ημχ.) 17-15, 19-16, 23-18, 26-19, 29-23, 33-25

ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοτανίδης, Αραμπατζής 2, Παλάσκας 9, Τζόνο 5, Καραγκιοζόπουλος, Τσεσμετζίδης 1, Κοκώνης 4, Τάσκοβιτς 4, Πετρίδης 3, Νικολαΐδης 3, Λοΐζος, Μαστορογιάννης, Κυπραίος, Δελιάς, Γιόσμου 2, Γιαννακίδης.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γιώργος Γιούπης): Ευαγγελόπουλος, Φιλοσόγλου, Κουκουτσίδης 5, Τσαμουρίδης 1, Παντελίδης, Τριανταφυλλίδης 1, Κωτσακίδης 6, Τριανταφυλλίδης 4, Αποστολίδης 8, Τζίμπουλας, Παπαδόπουλος 4, Κορωνάς, Καλλιαρίδης, Τσούλος, Χαραλαμπίδης, Δάσκαλος 1.

Διαιτητές: Σαπανίδης-Ηλιάδης, Δίλεπτα: 2-2, Πέναλτι: 5/5-0/1

Οι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 25.22 του αγώνα οι διαιτητές διέκοψαν τον αγώνα για περίπου 2 λεπτά γιατί από τη μεριά των φιλάθλων του ΠΑΟΚ άναψαν 2 βεγγαλικά λευκού φωτός αθόρυβα μικρής διάρκειας. Δεν δημιουργήθηκε πρόβλημα στον αγωνιστικό χώρο. Έγιναν συστάσεις από την μικροφωνική εγκατάσταση. Το παιχνίδι συνεχίστηκε και τελείωσε κανονικά».

............................................

17-13

17-12 Παλάσκας, για πρώτη φορά στο +5 ο ΠΑΟΚ!

12-9

12-8 Πετρίδης, σοβαρεύεται και ξεφεύγει και πάλι ο ΠΑΟΚ!

11-8 Τάσκοβιτς

10-8 Νικολαΐδης

9-8 Παλάσκας, έγινε ντέρμπι το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά, με τον Φίλιππο να βελτιώνει την απόδοσή του

5-3

Συμπληρώθηκε το πρώτπ δεκάλεπτο, ο ΠΑΟΚ έχει πάρει από την αρχή κεφάλι στο σκορ και δείχνει σε καλή κατάσταση