Έχασε το αβαντάζ της έδρας!

Στον πρώτο ημιτελικό της Handball Premier, o ΠΑΟΚ έχασε στη Μίκρα από την ΑΕΚ με 20-25...

Για το πρώτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος της Handball Premier ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV δεν τα κατάφερε κόντρα στην ομάδα της ΑΕΚ και γνώρισε την ήττα με τελικό σκορ 20-25, το απόγευμα του Σαββάτου, στο γήπεδο της Μίκρας.

Ο Δικέφαλος παρ' όλη την μεγάλη προσπάθεια δεν μπόρεσε να πάρει το θετικό αποτέλεσμα, όμως στο τέλος εισέπραξε το ζεστό χειροκρότημα από όλους όσους βρέθηκαν στο γήπεδο ως ανταμοιβή αυτής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι ο ΠΑΟΚ παρόλο το γεγονός ότι δεν μπήκε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο στον αγώνα, με πρωτεργάτη τον Βεσελίνοβιτς επανήλθε πολύ γρήγορα βελτιώνοντας την απόδοσή του σε όλους του τομείς, μείωσε αρχικά σε 6-7 και 7-8, ισοφάρισε έπειτα σε 8-8, όμως στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πήραν ξανά το προβάδισμα με το ημίχρονο να κλείνει 10-15.

Στην επανάληψη ο Δικέφαλος κατέβαλε μεγάλη προσπάθεια και ιδρώτα για να επιστρέψει στο σκορ και να κάνει την ανατροπή, όμως ήταν αργά, με αποτέλεσμα να δέχεται την ήττα με 20-25 τελικό σκορ.

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV αφήνει πίσω του τον σημερινό αγώνα και στρέφεται πλέον στον δεύτερο ημιτελικό, εκεί όπου όλοι στην ομάδα θα πρέπει να είναι συγκεντρωμένοι για να φέρουν την σειρά στα ίσα.

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 5-7, 7-8, 8-8, 9-11, 10-15 (ημχ), 11-16, 13-17, 17-19, 19-21, 19-23, 20-25.

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 3, Παλάσκας 5, Τσίλης 3, Νικολαΐδης, Κοκώνης 1, Πόουλσεν, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Καλόμοιρος 2, Μαστορογιάννης, Πέγιοβιτς, Κέζιτς 1, Κυπραίος 1, Δελιάς, Βεσελίνοβιτς 3, Κοτανίδης.

ΑΕΚ (Νίκος Γραμματικός): Χρ. Νικολαΐδης, Πέρρος 2, Γεωργιάδης, Χογκάς 6, Π. Νικολαΐδης 2, Ραντούλοβιτς, Συγγάρης, Χατσίκας 1, Αντωνιάδης, Λόκεν 5, Δομπρής 1, Αργυρού 3, Μαντζόπουλος, Βραζάλιτσα, Μυλωνάς 2, Ζαμπούνης 3.

Δίλεπτα: 1-5. Πέναλτι: 2/5 – 3/5.

.........................................................

20-25 Χόγκαν

20-24

Ξαφνικά η ΕΕΤ3 αποφασίζει να σταματήσει την διαδικτυακή μετάδοση λόγω δικαιωμάτων!!! Ούτε στην Ουγκάντα αυτά

Το χάνει και ο Καλόμοιρος!

Πέναλτι κερδίζει ο Παλάσκας

Πέναλτι στον Μαστορογιάννη, 20-23 Καλόμοιρος

Πέναλτι στον Κοκκώνη δε δίνεται

5 λεπτά ακόμη

Ούτε ο Βεσελίνοβιτς σκόραρε και μάλιστα σε δύο χρόνους!

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ

Ούτε ο Κυπραίος μπόρεσε να σκοράρει...

7 λεπτά ακόμη

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, το έχασε ο Παλάσκας!

Time out

19-23 με δύο παίκτες λιγότερους η ΑΕΚ! Αυτά δε γίνονται

Δεν μπορεί να σκοράρει ο Τσίλης!

Απίστευτα κοράκια χαρίζουν την αποβολή σε παίκτη του χανουμιού για χτύπημα εκτός φάσης! Συνεχείς διαμαρτυρίες ο Γραμματικός

Δίλεπτη στην ΑΕΚ

19-22

Δίλεπτη αποβολή για ΑΕΚ

19-21

Ταιμ αουτ για την ΑΕΚ

19-20 Καλόμοιρος, σε απόσταση αναπνοής ο ΠΑΟΚ!

Ξεκίνησε η επανάληψη

Τέλος 1ου ημιχρόνου, με τον ΠΑΟΚ να είναι με την πλάτη στον τοίχο, μετά από κακή εμφάνιση!

10-15 Χόγκας στην εκπνοή του ημιχρόνου