Νίκησε με τον κόσμο δίπλα του

Ο δικέφαλος, έχοντας στο πλευρό του 300 οπαδούς μετά από περίπου 11 μήνες επικράτησε εύκολα απέναντι στον Κύδωνα Χανίων με 31-21.

Αποδίδοντας εξαιρετικό χάντμπολ στο 20ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ δεν άφησε τον Κύδωνα να ελπίζει σε πολλά αφού η διαφορά έφτασε εύκολα στο +9. Η χαλάρωση των παικτών μας στα τελευταία λεπτά, είχε ως αποτέλεσμα το ημίχρονο να κλείσει με σκορ 17-10.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας ξεκίνησε και πάλι χαλαρή, αλλά στη συνέχεια βρήκε τον ρυθμό που είχε στο 1ο 20λεπτο της αναμέτρησης έφτασε άνετα στο +10. Η διαφορά ασφαλείας του δικεφάλου δεν άφησε περιθώρια στους Κρητικούς, με το παιχνίδι να τελειώνει με σκορ 31-21.

Τα δεκάλεπτα: 9-3, 13-4, 17-10, 21-12, 26-18, 31-21

ΠΑΟΚ: Κόμινεκ, Μισυρλής, Παλάσκας, Γουργούμης, Τσολακίδης, Μαραγκός 6, Αποστολίδης 1, Ιωαννίδης 6, Περβανάς 1, Καράγγελος, Σεβαστίδης 7, Τσίλης 1, Σεϊρεκίδης 3, Σαουλίδης 6

Κύδων: Μπιτσάκης, Καμαριανάκης, Σταμπουλής, Κοκολοδημητράκης Ν. 2, Κοκολοδημητράκης Στ. 4, Σταυρίδης, Ξανθουδάκης 7, Φαλτσέτας, Φίλιτς 5, Τσαβδάρης 1, Τζόρτζεβιτς 2, Αδαμίδης