Νίκησε με...περίπατο!

Τον ουραγό Πανελλήνιο νίκησε εύκολα στη Μίκρα ο ΠΑΟΚ με 36-20, σε παιχνίδι της 16ης αγωνιστικής της Handball Premier...

Την τρίτη σερί και παράλληλα την δωδέκατη συνολικά νίκη του στο πρωτάθλημα της Handball Premier, πέτυχε ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ ΤV ο οποίος επικράτησε με 36-20 επί της ομάδας του Πανελληνίου, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος, νωρίς το απόγευμα του Σαββάτου.

Ο Δικέφαλος δεν αντιμετώπισε ιδιαίτερο πρόβλημα στην αναμέτρηση και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει απο την αρχή του αγώνα ένα ξεκάθαρο προβάδισμα και αρχικά έκλεισε το ημίχρονο με 17-10, ενώ στην συνέχεια πήρε την νίκη με το ευρύ σκορ 36-20.

Ο προπονητής της ομάδας Στέλιος Σεϊρεκίδης είχε την ευκαιρία να δώσει χρόνο σε παίκτες με λιγότερες συμμετοχές, ενώ το ντεμπούτο του με την φανέλα του ΠΑΟΚ έκανε και ο νεαποκτηθείς Δανός τερματοφύλακας Τόμασμπεργκ Πόουλσεν, ο οποίος πήρε και αυτός λεπτά συμμετοχής στο παιχνίδι ούτως ώστε να μπαίνει στο κλίμα της ομάδας.

Την επόμενη αγωνιστική ο Δικέφαλος αγωνίζεται και πάλι εντός έδρας αυτή την φορά με αντίπαλο την ομάδα του Φίλιππου Βέροιας (24/2).

Τα πεντάλεπτα: 3-0, 6-1, 9-2, 11-4, 15-6, 17-10 (ημχ)20-11, 23-14, 26-15, 30-15, 34-17, 36-20.

ΠΑΟΚ «Βεργίνα TV» (Σεϊρεκίδης): Πόουλσεν, Κοτανίδης, Δελιάς, Τσίλης 2, Νικολαΐδης 5, Καλόμοιρος 1, Κέζιτς 2, Πετρίδης 2, Μαστορογιάννης 3, Βεσελίνοβιτς 6, Κολοβός, Αραμπατζής 4, Κυπραίος, Κοκώνης 3, Αποστόλου 8.

Πανελλήνιος (Μπαλωμένος): Κολιούλης, Ζαφείρης, Οικονόμου 1, Χαρμπής 3, Μπαλάσκας Χρ., Λιάλιος 2, Μπαρμπαράκης 3, Ζάτσε 1, Αντωνιάδης, Κατρής 1, Νιντερέγγερ, Φίλης, Κουσκουλιάνος, Τσακούλης 3, Τσομπανίδης 1, Μπαλάσκας Ευρ. 5.