Μεγάλο διπλό στην Αθήνα!

Για την 15η αγωνιστική της Handball Premier, o ΠΑΟΚ επικράτησε στο Δαΐς του ΑΣΕ Δούκα με 24-15...

Δείτε  το παιχνίδι ΕΔΩ

Την ενδέκατη νίκη του στο πρωτάθλημα της Handball Premier πέτυχε ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV καθώς επικράτησε με 15-24 επί ενός δύσκολου αντιπάλου όπως ο ΑΣΕ Δούκα, ο οποίος βρισκόταν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, εκτός έδρας, για την 15η αγωνιστική τoυ πρωταθλήματος, νωρίς το απόγευμα του Σαββάτου 10 Φεβρουαρίου.

O Δικέφαλος ο οποίος πέτυχε την τρίτη σερί νίκη του σε πρωτάθλημα και κύπελλο, απέκτησε τον έλεγχο του παιχνιδιού απο την αρχή, πραγματοποιώντας έτσι ένα δυνατό ξεκίνημα και έκλεισε το ημίχρονο πρηγούμενος με τρία γκολ, 11-14.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Στέλιου Σεϊρεκίδη δεν δυσκολεύτηκε να διευρύνει το προβάδισμα που είχε αποκτήσει, με αποτέλεσμα να πάρει την νίκη με τελικό σκορ 15-24.

Οι παίκτες του Δικεφάλου έδειξαν απο νωρίς την ανωτερότητα και την ποιότητά τους με αποτέλεσμα να μην χάσουν σε κανέναν σημείο της αναμέτρησης το προβάδισμα του σκορ.

Ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV θέλει να ολοκληρώσει με σοβαρότητα και προσοχή την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος με την καλύτερη δυνατή βαθμολογική συγκομιδή που μπορεί, ούτως ώστε να κάνει την δική του τελική αντεπίθεση στα play offs, όπως άλλωστε έχει κάνει και στο παρελθόν, έχοντας τόσο το απαραίτητο ρόστερ όσο και τις ψυχικές δυνάμεις που χρειάζεται κάτι τέτοιο.

Στο τμήμα κρατούν χαμηλούς τους τόνους γνωρίζοντας ότι με δουλειά και υπομονή θα έρθει το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV υποδέχεται εντός έδρας την ομάδα του Πανελληνίου (17/2).

Ημίχρονο: 11-14

ΑΣΕ Δούκα - ΠΑΟΚ ΒΕΡΓΙΝΑ TV: 15-24

...................................................................

14-18

Κάποιοι αστείοι οπαδοί του Δούκα διαμαρτύρονται διαρκώς!

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Χρεώνουν επιθετικό τον Πετρίδη και δεν μετράνε το γκολ!

Εχθρική ατμόσφαιρα και εχθρική διαιτησία βρίσκει ο ΠΑΟΚ απέναντί του

11-14 Πετρίδης

11-13

Time out o ΠΑΟΚ στο 25:51

10-13 Ζυγούλοβιτς με πέναλτι

Με τρεις έμεινε ο ΠΑΟΚ

Δίλεπτη στον Τσίλη, πάνε να κάνουν το ματς ροντέο τα κοράκια!

Δίλεπτη στον Παλάσκα για διαμαρτυρία

Χρεώνουν τον Παλάσκα με αντικανονική ντρίπλα πριν το πέναλτι, δεν έχουμε ξαναδεί τέτοιο σφύριγμα!

Πέναλτι κερδίζει ο Μαστορογιάννης

9-13 Τόμπρος

Στο 23:44 το ματς

Για γέλια και για κλάματα οι οπαδοί των γηπεδούχων... Δίλεπτη σε παίκτη του Δούκα (Αραπακόπουλος) για διαμαρτυρία

8-13 Βεσελίνοβιτς

8-12 Ζυγούλοβιτς