Ισοπεδωτικός ο ΠΑΟΚ REDLED...

Ισοπεδωτικός ο ΠΑΟΚ REDLED επικράτησε το απόγευμα της Κυριακής στη Μίκρα, αυτή τη φορά ως φιλοξενούμενος, επί του γηπεδούχου νεοφώτιστου Άρη με 11-33 για την 6η Αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας Χάντμπολ Γυναικών.

Ο Δικέφαλος μπήκε από την αρχή του παιχνιδιού αποφασισμένος να πάρει μία μεγάλη νίκη και ξεκίνησε με ένα εμφτικό 0-8, το οποίο διπλασίασε σε 5-16 στο ημίχρονο.

Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, τα κορίτσια του Χρήστου Τζουβάρα βρέθηκαν προηγούμενα με 17 γκολ, 8-25, διαφορά την οποία διεύρυναν ακόμη περισσότερο, φτάνοντας στο τελικό +22, 11-33.

Σε αυτό το παιχνίδι, όπου η διαφορά δυναμικότητας ήταν χαώδης σε κάθε επίπεδο, όλα τα κορίτσια του Δικεφάλου πήραν χρόνο συμμετοχής και ευκαιρίες να σκοράρουν.

Άρης – ΠΑΟΚ REDLED: 11-33