Παρέμεινε στην κορυφή με περίπατο!

Για την 7η αγωνιστική της Handball Premier, o ΠΑΟΚ κέρδισε εύκολα στη Μίκρα τον Φοίβο Συκεών με 31-14...

Με το μυαλό να είναι στραμμένο στη δύσκολη εβδομάδα που ακολουθεί με το μεσοβδόμαδο παιχνίδι με την ΑΕΚ και το ευρωπαϊκό παιχνίδι στην Τουρκία το Σάββατο, ο Δικέφαλος πέτυχε μία «επαγγελματική» νίκη απέναντι στο Φοίβο Συκεών με 31-14.

Οι παίκτες του Στέλιου Σεϊρεκίδη επέτρεψαν μέχρι το 20' στον αντίπαλο να κρατήσει το προβάδισμα, ενώ από εκείνη τη στιγμή και έπειτα με τη σκληρή άμυνα ισοφάρισαν και πήραν την υπεροχή με το ημίχρονο να κλείνει 13-10 υπέρ τους. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι ασπρόμαυροι μπήκαν δυναμικά και άνοιξαν το σκορ, κλείνοντας το παιχνίδι με το τελικό 31-14.

Το ντεμπούτο του με τα «ασπρόμαυρα» έκανε ο Josip Kezic, ο οποίος έδειξε να επιβεβαιώνει τις φήμες, με τις ωραίες ασσίστ που έβγαλε στους συμπαίκτες του, οι οποίοι τις μετέτρεψαν σε γκολ.

Για ένα ακόμη παιχνίδι, απών ήταν ο Άγγελος Τσίλης, λόγω τραυματισμού.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-5, 4-6, 8-7, 10-8, 13-10 (ημχ.) 15-10, 18-11, 21-12, 26-13, 27-14, 31-14

ΠΑΟΚ (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Αραμπατζής 9, Παλάσκας, Γουργούμης, Νικολαΐδης 10, Κοκώνης 1, Αποστόλου, Πετρίδης 1, Οικονόμου, Καλόμοιρος 1, Μαστορογιάννης 1, Πέγιοβιτς, Κυπραίος, Κολοβός 3, Βεσελίνοβιτς 5, Κοτανίδης, Κέζιτς.

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ (Δημήτρης Πελεκίδης): Χατζηγιαννίδης, Αθανασιάδης, Πίτσιος, Μέτσης 2, Καβουσανάκης, Μπαλαμός, Παπαδόπουλος Π. 1, Λιόζα, Δεληζάνος 2, Κύρτσιος, Μαρκατάτος 1, Μανωλούδης, Παπαδόπουλος Χ. 3, Παπαγεωργίου, Τσαμεσίδης 4, Χατζηβακαλέλης 1.

Διαιτητές: Λινάρδος-Καζαντζίδης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 2/4-3/4

..................................................

Ο Χατζηγιαννίδης αποκρούει το πέναλτι του Αποστόλου

Συνθήματα για τον εκτός έδρας αγώνα με την ΑΕΚ που ακολουθεί...

31-14 Κολοβός

Ο Χατζηγιαννίδης σταματάει αρχικά τον Καλόμοιρο και στη συνέχεια τον Μαστορογιάννη

24-12 Νικολαΐδης

23-12 Αραμπατζής, σε εκπληκτική μέρα, όπως και ο Νικολαΐδης!

Στο 28' βρίσκεται το παιχνίδι

Φάουλ υπέρ του ΠΑΟΚ και δίλεπτη σε βάρος μας!!!

11-9 Τσαμεσίδης στο 26'

11-8 Αραμπατζής

Συνεχίζει την άμυνα 5-1 ο Φοίβος

Στο παιχνίδι και ο Κέζιτς

Ο Παπαγεωργίου σταματάει τον Νικολαΐδη και ο Κοτανίδης αντίπαλό του στη συνέχεια

0-2 με πέναλτι ο Χρήστος Παπαδόπουλος

Στην κόντρα ο ΠΑΟΚ σκοράρει με τον Αραμπατζή, το γκολ ακυρώθηκε καθώς ο παίκτης μας πάτησε γραμμή