Ξεκίνησε με το..δεξί!

Ανοίξε σήμερα η αυλαία της Handball Premier, με τον ΠΑΟΚ να κερδίζει εκτός έδρας στην Έδεσσα τον Αερωπό με 24-28!

Ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 24-28 στην έδρα του Αερωπού Έδεσσας και ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο τις υποχρεώσεις του στη Handball Premier.

Οι δυο ομάδες ξεκίνησαν δυνατά στο παιχνίδι όπου ήταν μαζί στις αρχές (4-4, 6-6,7-7), με τον ΠΑΟΚ να ξεφεύγει αρχικά με 8-10 και 9-11, κλείνοντας εν τέλει το ημίχρονο με το υπέρ του 12-14.

Στο δεύτερο μέρος, ο ΠΑΟΚ μπήκε ακόμα πιο δυνατά όπου ευτύχησε να βρεθεί μπροστά με 13-16, ωστόσο ο Αερωπός αντέδρασε και έφερε το ματς ξανά στα ίσα (17-17). Ακολούθησε ένα +3 στη συνέχεια από τους «ασπρόμαυρους» (17-20), ο Αερωπός προσπάθησε να ξαναμπεί στο ματς (20-21), ωστόσο οι παίκτες του Στέλιο Σεϊρεκίδη είχαν πιο καθαρό μυαλό στην επίθεση, έχτισαν ξανά διαφορά (21-24) και τελικά πήραν και τη νίκη με 28-24.

Αξίζει να σημειωθεί πως στην Έδεσσα η ομάδα του ΠΑΟΚ είχε την στήριξη περίπου 300-400 φιλάθλων, ενώ ο τοπικός Σύνδεσμος της περιοχής ανακοίνωση στην διοίκηση του Δικεφάλου πως θα βάλει και λεωφορείο για το ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής με τον Ολυμπιακό.

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ- Π.Α.Ο.Κ. 24-28

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 4-3, 6-7, 8-10, 9-11, 12-14 (ημχ.), 13-16, 17-17, 18-20, 20-22, 22-25, 24-28

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 3, Μαυρόπουλος, Θ. Τζουβάρας, Κράλλης 5, Τόιτος, Ανγκέλοφ 6, Δημάκης, Ντράσκιτς 3, Βαφείδης 3, Κυριηλίδης, Κυριακού 4, Λιόφης, Λαζαρίδης, Τριανταφύλλου, Λιάνδης

Π.Α.Ο.Κ. (Στέλιος Σεϊρεκίδης): Κοκώνης 3, Πετρίδης, Παλάσκας 10,Καραγκιοζόπουλος, Γουργούμης, Βεσελίνοβιτς 7, Αραμπατζής 2, Τσίλης 2, Νικολαΐδης 1, Οικονόμου, Κυπραίος 1, Γκρκ 2, Πέγιοβιτς, Κοτανίδης, Αποστόλου, Μαστορογιάννης

Πέναλτι για τον Αερωπό, χαμένο.

ισοφαρίζει ο ΠΑΟΚ. 2-2 στο 7ο λεπτό του 1ου ημιχρόνου..

3-2 ο Αερωπός

Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, 3-3 το σκόρ

4-3

χαμένη επίθεση για τον ΠΑΟΚ, 11 λεπτά στο 1ο ημίχρονο

4-4 ισοφαρίζει ξανά ο Δικέφαλος

4-5 για πρώτη φορά μπροστά στο σκορ ο ΠΑΟΚ στο 13ο λεπτό!

Ταϊμ αουτ ζητάει ο Αερωπός

5-5 ισοφαρίζει ξανά η ομάδα της Έδεσσας

5-6 ξανά μπροστά ο ΠΑΟΚ!

Άμεση ισοφάριση για τον Αερωπό, 6-6

6-7 ο ΠΑΟΚ, έχει ανοίξει ρυθμό το παιχνίδι ενώ βρισκόμαστε στα μισά του 1ου ημιχρόνου

7-7

7-8 στο 18ο λεπτό

8-8

8-9 για τον ΠΑΟΚ

8-10 πρώτη φορά διαφορά 2 γκολ για τον Δικέφαλο!

9-10, 9 λεπτά πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου

9-11

1η δίλεπτη αποβολή κατά του ΠΑΟΚ (Κυπραίος), με παίχτη λιγότερο ο Δικέφαλος, χαμένη όμως η επίθεση για τον Αερωπό

ταϊμ αουτ ζητάει ο ΠΑΟΚ

10-11 μειώνει ο Αερωπός, 4 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου

10-12 με πέναλτι ο ΠΑΟΚ

11-12

11-13, 2 λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

11-14 αυξάνει τη διαφορά ο ΠΑΟΚ! ενα λεπτό πριν το τέλος

12-14

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ, 12-14 μπροστά ο ΠΑΟΚ.

Ξεκινάει το 2ο ημίχρονο

πεναλτι για τον ΠΑΟΚ, δίλεπτη για τον Αερωπό με παίχτη παραπάνω για τα επόμενα λεπτά ο Δικέφαλος

εύστοχο το πεναλτι, 12-15

13-15

επιστρέφει ο παίχτης του Αερωπού, στα ίσα οι δύο ομάδες.

ο ΠΑΟΚ δεν μπόρεσε να εκμεταλευτεί το πλεονέκτημα..

13-16 στο 35ο λεπτό

Δίλεπτη για τον ΠΑΟΚ

14-16

15-16

16-16 ισόπαλος ξανά ο αγώνας!!

ταϊμ άουτ ζητάει ο Στέλιος Σεϊρεκίδης, στο 38ο λεπτό ο αγώνας

17-16, 4-0 σερί τρέχουν οι Εδεσσαίοι.. στο 40ο λεπτό ο αγώνας, 20 ακόμα για το τέλος..

17-17 ισοφάριση για τον ΠΑΟΚ!

17-18 ξανά μπροστά!

17-19 στο 43'!

17-20 με πέναλτι

ταϊμ αουτ ο Αερωπός

18-20

Δίλεπτη για τον ΠΑΟΚ, με παίχτη λιγότερο ο Δικέφαλος.

1-3 οι δίλεπτες μέχρι στιγμής, 3 γκολ με παίχτη παραπάνω ο Αερωπός, 1 ο ΠΑΟΚ..

19-20 στο 47'

19-21 στο 48'

ΑΛΛΗ μια αποβολή για τον ΠΑΟΚ! με 2 παίχτες λιγότερους στο γήπεδο ο Δικέφαλος!

20-21 12 λεπτά για το τέλος!

Δίλεπτη για τον Αερωπό.

20-22

21-22

21-23 στο 51ο λεπτό

21-24 διαφορά 3 τερμάτων για τον ΠΑΟΚ 8 λεπτά πριν το τέλος του αγώνα!

24-27

ταϊμ αουτ ο ΠΑΟΚ, ενα λεπτό για το τέλος του αγώνα και ο ΠΑΟΚ διατηρεί διαφορά ασφαλείας 3 τερμάτων. δύσκολα μπορεί κάτι να αλλάξει..

24-28, 20'' πριν το τέλος!

Τέλος αγώνα! 24-28. Ξεκινάει με εκτός έδρας νίκη τις φετινές αγωνιστικές του υποχρεώσεις για την Handball League ο ΠΑΟΚ!