Νίκη για τον ΠΑΟΚ στη Χαλκίδα ...

Στο πλαίσιο της προετοιμασίας της, η ομάδα volley του ΠΑΟΚ κέρδισε τον Ηρακλή Χαλκίδας με 3-0 σετ...

Με την βελτίωση να είναι εμφανής σε σχέση με χθες, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 3-0 τον Ηρακλή Χαλκίδας στο κλειστό της Κανήθου, την δεύτερη ημέρα του τουρνουά που διεξάγεται στη Χαλκίδα. Βραβεύτηκε ο ΠΑΟΚ για τα 90 χρόνια ιστορίας και για τα 50 χρόνια ίδρυσης του τμήματος βόλεϊ.

Παρά το 3-0 ο ΠΑΟΚ δυσκολεύτηκε πολύ στα δύο πρώτα σετ απέναντι στους νεοφώτιστους, ωστόσο στις λεπτομέρειες ήταν καλύτερος, ενώ σε ορισμένα σημεία του αγώνα φάνηκε η απειρία των παικτών του Σπύρου Γκολίτση. Και οι δύο ομάδες είχαν σκαμπανεβάσματα στην απόδοσή τους, κάτι που είναι λογικό καθώς είναι ακόμα αρχή της σεζόν, ενώ υπάρχει και κούραση από τις συνεχόμενες προπονήσεις.

Το τουρνουά ολοκληρώνεται αύριο με τον Ηρακλή Χαλκίδας να αντιμετωπίζει τον Παναθηναϊκό, που νίκησε χθες με 3-1 τον ΠΑΟΚ.

Τα σετ: 0-3 (21-25, 23-25, 17-25)

ΗΡΑΚΛΗΣ ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Γκολίτσης): Κασαμπαλής, Κανέλλος, Τάπια, Φέρρελ, Κολτσιάκης, Γκόρτσανιουκ / Παπαδημητρίου (λ), Αδαμόπουλος, Μάρκου, Κλότσκο

ΠΑΟΚ (Καλμαζίδης): Σμαραδής, Σακόγλου, Πέτκοβιτς, Παπαδόπουλος, Σωτηρίου, Τακουρίδης / Κωνσταντινίδης (λ), Γκαράς (λ)