Ήττα από την Βουλιαγμένη στο Ποσειδώνιο

Για την 20ή αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο, ο ΠΑΟΚ έχασε στο Ποσειδώνιο με 10-15 από  την Βουλιαγμένη ...

Σε ένα σχεδόν γεμάτο Ποσειδώνιο, οι φιλοξενούμενοι μπήκαν καλύτερα από τον ΠΑΟΚ στο παιχνίδι και πήραν προβάδισμα στο σκορ με 0-4 εκμεταλλευόμενοι την αδυναμία του Δικεφάλου στον παίκτη παραπάνω. Οι παίκτες του Βέργου, σταδιακά ανέβασαν την απόδοσή τους, έκλεισαν το οκτάλεπτο στο -2 (2-4) και στο δεύτερο μισό του ημιχρόνου ισοφάρισαν αρχικά σε 5-5 και αργότερα σε 6-6. Το ημίχρονο βρήκε την Βουλιαγμένη να προηγείται με 7-6  χάρη σε γκολ του Αφρουδάκη.

Η Βουλιαγμένη στα πρώτα δύο οκτάλεπτα έβρισκε λύσεις από την περιφέρεια με τους Μιράλη, Μυλωνάκη και Αφρουδάκη και είχε διαρκή επαφή με τα δίχτυα, έχοντας παράλληλα τον Τσαλκάνη να επεμβαίνει σωτήρια σε αρκετές περιπτώσεις.

Στο 3ο οκταλεπτο ο ΠΑΟΚ μάλλον δεν βγήκε στην πισίνα για να αγωνιστεί, καθώς το σκορ ξέφυγε (7-12 και 8-13) και κάπου εκεί τελείωσε η υπόθεση νίκη. Το τελικό σκορ του παιχνιδιού ήταν 10-15 ...

Τα οκτάλεπτα του αγώνα: 2-4, 6-7, 8-13, 10-15

ΠΑΟΚ: Κεχαγιάς, Κόχειλας 1, Παπαποστόλου 2, Προσινικλής, Μιτελούδης 1, Αληχανίδης Μ. 3, Αληχανίδης Β., Κόλιανιν 2,  Βογιατζόγλου, Κατσουλάκης 1, Χατζηγούλας, Σολανάκης, Μπεζιλιώτης.

ΝΟ Βουλιαγμένης: Τσαλκάνης, Κουλιεράκης 1, Μυλωνάκης 2, Χρυσοσπάθης 1, Γούβης, Βελώνιας, Ελμισιάν,  Αφρουδάκης 4, Καρούντζος,  Μιράλης 4, Τίγκας 1, Ζερδεβάς, Μασμανίδης 2.

............................................................................