Πολύ κακή εμφάνιση και ήττα στη Χίο!

Για την 3η αγωνιστική της Α1 του πόλο, ο ΠΑΟΚ έχασε εκτός έδρας από την ομάδα της Χίου με 9-5...

Σε μία έδρα παραδοσιακά δύσκολη, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays αντιμετώπισε το απόγευμα του Σαββάτου 19 Οκτωβρίου 2019 τον Ν.Ο. Χίου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής, γνωρίζοντας την ήττα με 9-5.

Η ομάδα του Δικεφάλου δεν μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και επέτρεψε στους γηπεδούχους να πάρουν ένα προβάδισμα των τεσσάρων γκολ στην πρώτη περίοδο, 4-0. Στο δεύτερο οκτάλεπτο, οι «ασπρόμαυροι» είχαν περισσότερες ευκαιρίες, όμως δε στάθηκαν ιδιαίτερα τυχεροί, αφού δε βρήκαν εστία, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 6-0 σκορ (2-0 επιμ. σκορ).

Στο τρίτο οκτάλεπτο, ο Δικέφαλος με δύο σερί γκολ του Παπάκου έκανε το 7-2, ενώ η σκληρή του άμυνα συνέβαλε στο να λήξει η περίοδος με 8-2, ενώ το επιμέρους σκορ ήταν 2-2. Στην έναρξη του τέταρτου οκταλέπτου, ο Χρήστος Παυλίδης μείωσε σε 8-3 από το 1 σε παραπάνω, με τον Κεχαλάρη να τον ακολουθεί και να μειώνει τη διαφορά στα τέσσερα γκολ, 8-4. Στους γηπεδούχους, που έκαναν το 9-5, απάντησε ο Γιώργος Καλαϊτζής, ο οποίος, στέλνοντας την μπάλα στα αντίπαλα δίχτυα, έγραψε το 9-5, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ο Δικέφαλος πλήρωσε το κακό του ξεκίνημα στο πρώτο οκτάλεπτο, εκεί όπου έδωσε το δικαίωμα στους γηπεδούχους να ξεφύγουν με 4 γκολ.

Στην επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΟΚ Prima Holidays υποδέχεται το Ν.Ο. Χανίων την Τετάρτη 23 Οκτωβρίου και ώρα 15:00 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 4-0, 2-0, 2-2, 1-3