Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ MORRIS!

Δεν τα κατάφερε ο ΠΑΟΚ MORRIS και στο παιχνίδι της 2ης Αγωνιστικής κόντρα στον Απόλλωνα Σμύρνης ηττήθηκε με 8-9 στο Ποσειδώνιο Κολυμβητήριο.

Φουριόζος μπήκε ο ΠΑΟΚ MORRIS στον αγώνα, προηγούμενος 3-0 στα πρώτα δύομιση λεπτά, ευστοχώντας 3/3 πρώτες επιθέσεις. Στη συνέχεια, το λόγο είχαν οι άμυνες των δύο ομάδων και ο Δικέφαλος πήγε προηγούμενος στο ημίχρονο με 6-4. Στο ίδιο μοτίβο κινήθηκε και το τρίτο οκτάλεπτο, όπου αφενός οι άμυνες των δύο ομάδων και αφετέρου η αστοχία των παικτών έφερε ένα σκορ 2-2 και συνολικό σκορ 8-6. Στο τελευταίο οκτάλεπτο, οι παίκτες του Δικεφάλου δεν μπόρεσαν να βρούνε εστία και με ένα επιμέρους 0-3 ο Απόλλωνας κατάφερε να «κλέψει» τη νίκη.