Η ήττα έφερε την 4η θέση ...

Στον 3ο αγώνα των play offs του πρωταθλήματος πόλο, ανάμεσα στον ΑΝΟ Γλυφάδας και τον ΠΑΟΚ, ο Δικέφαλος αν και πάλεψε πολύ έχασε με 6-5 ...

Σε ένα παιχνίδι, όπου πάλι επικράτησαν οι σκληρές άμυνες και από τις δύο ομάδες, ο Δικέφαλος, ο οποίος βρέθηκε να χάνει 3-1 στο πρώτο ημίχρονο (2-1, 1-0), κατάφερε στο τέταρτο οκτάλεπτο να ισοφαρίσει σε 4-4, αλλά τελικά έχασε τον αγώνα στις λεπτομερείες.

Σε κάθε περίπτωση, μόνο ικανοποίηση μπορεί να νιώθει κανείς για την πορεία του τμήματος κατά τη φετινή περίοδο, αφού ενώ ο αρχικός στόχος ήταν η πρώτη εξάδα και η είσοδος στα play-off, τελικά κατάφερε να πάρει την 4η θέση στην τελική κατάταξη του Πρωταθλήματος.

Οι αθλητές του τμήματος δεν παρέλειψαν μετά το τέλος του αγώνα να στείλουν μέσω του acpaok.gr τις ευχές τους στην ποδοσφαιρική ομάδα για την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Αναλυτικά τα οκτάλεπτα: 2-1, 1-0, 1-3, 2-1

ΠΑΟΚ ΜΟRRIS (Πάνος Βέργος): Καραμπέτσος, Σαρησάββας 2, Ζάτοβιτς, Προσινικλής Ν., Νικολαΐδης 1, Παπαποστόλου 1, Σάριτς 1, Μουρατίδης, Τσολακούδης, Προσινικλής Π., Σιορδίλης

...............................................

2:43 για το ημίχρονο, time out για τον ΠΑΟΚ

1" πριν το ημίχρονο ο Σκουμπάκης από τα 7 μέτρα κάνει το 3-1...

Τέλος 2ης περιόδου

3ο οκτάλεπτο

Σπριντ για τον ΠΑΟΚ με τον Τσολακούδη

Σουτ του Μουρατίδη από το 3, απόκρουση του Γαβαλά

Αποβολή του Μουρατίδη, απόκρουση του Καραμπέτσου!

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σαρησάββας που το πανηγυρίζει με την ψυχή του!

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Νικολαΐδης με γυριστό από φουνταριστό και 3-3

Κόρνερ του Καραμπέτσου στο σουτ του Παπασηφάκη και χαμένος ο παραπάνω

Απόκρουση του Καραμπέτσου σε λόμπα του Παπαναστασίου και αποβολή του τελευταίου

Χαμένος παραπάνω με σουτ του Σαρησάββα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

Απόκρουση του Καραμπέτσου σε σουτ του Παπαναστασίου

Λάθος μεταξύ Σάριτς και Καραμπέτσου, κλέψιμο του Παπαναστασίου και ασίστ στο Γιαννόπουλο που έκανε το 4-3