Συγκλόνισε και πάλι η ομάδα πόλο!

Η ομάδα πόλο του ΠΑΟΚ κέρδισε στο Εθνικό Κολυμβητήριο τον βάζελο με 9-7 και προκρίθηκε στην τελική τετράδα του Πρωταθλήματος!!!

Ο ΠΑΟΚ, παρουσία 200 και πλέον φίλων του, ξεκίνησε νευρικά το παιχνίδι και βρέθηκε στο πρώτο οκτάλεπτο να χάνει με 0-3, για να μειώσει στο τελευταίο λεπτό ο Μουρατίδης σε 1-3. Στο δεύτερο οκτάλεπτο οι παίκτες του Βέργου ήταν πιο συγκεντρωμένοι και μείωσαν με τον Σάριτς σε 2-3 για να κλείσει το ημίχρονο 3-4, χάρη σε εύστοχο πέναλτι του ίδιου. Ενδιάμεσα η αθηναϊκή ομάδα είχε κάνει το 2-4 με τον Τοράκη...

Στις αρχές του 3ου δεκαλέπτου ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε 4-4 με τον Σαρησάββα, αλλά δύο γκολ των Καρούντζου - Φώσκολου έδωσαν προβάδισμα 4-6 στον βάζελο, με τους παίκτες μας σε αυτό το κομμάτι του παιχνιδιού να έχουν βάλει στόχο τα δοκάρια!!!

Όλα κρίθηκαν στο 4ο οκτάλεπτο, όταν ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε αρχικά σε 6-6 με τους Σάριτς - Τσολακούδη για να περάσει μπροστά στη συνέχεια με τους Νικολαίδη - Σαρησάββα και το ταμπλό να δείχνει 8-6. Ο Δικέφαλος έτρεξε ένα σερί 4-0 και ουσιαστικά εκεί καθάρισε την υπόθεση νίκη!

Ο βάζελος μείωσε με τον Χαραλαμπόπουλο, ο Καραμπέτσος πραγματοποίησε μεγάλη επέμβαση στα 15", για να διαμορφώσει το τελικό 9-7 ο Μουρατίδης στην κόντρα, λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού!

ΠΑΟΚ: Καραμπέτσος, Σαρησάββας (2), Ζάτοβιτς, Προσινικλής Ν., Σάριτς (3), Νικολαΐδης (1), Παπαποστόλου, Νάνος,  Σιώπκας, Δημητριάδης,  Σκορδίλης, Προσινικλής Π., Τσολακούδης (1), Μουρατίδης (2)

βάζελος: Γαλανίδης, Φλωρόπουλος, Βασιλάκης, Βιτέλλας, Τοράκης (1), Καλογεράκος, Καρούντζος (3), Φώσκολος (1), Δερμιτζάκης (1), Χαραλαμπόπουλος (1), Καπετανάκης, Καλομενίδης, Μπερτόλης

..........................................................

Περίπου 200 οι θεατές στο Κολυμβητήριο αυτήν την ώρα!

Διαδοχικές χαμένες επιθέσεις από τις δύο ομάδες

Με παίκτη παραπάνω ο ΠΑΟΚ, αλλά χάνεται η κατοχή ...

0-2 ο Καρούντζος και time out o ΠΑΟΚ, 2:53 για το οκτάλεπτο και ενώ η προσέλευση συνεχίζεται στην πισίνα

Επιθετικό χρεώνεται ο Νικολαΐδης, νέα χαμένη επίθεση!

0-3 με μακρινό σουτ του Δερμιτζάκη, χειρότερο ξεκίνημα δεν μπορούσαμε να κάνουμε!

Ο Γαλανίδης αποκρούει το σουτ του Ζάτοβιτς...

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ μειώνει ο ΠΑΟΚ (1-3 )με τον Μουρατίδη και ενώ μπήκαμε στο τελευταίο λεπτό

Αποκρούει ο Καραμπέτσος το σουτ του Δερμιτζάκη

Τέλος 1ης περιόδου, με τους ανθρώπους του ΠΑΟΚ να διαμαρτύρονται για τη μη αποβολή παίκτη του βάζελου πάνω στον Ζάτοβιτς

2ο οκτάλεπτο

Και πάλι η πρώτη επίθεση στον ΠΑΟΚ με τον Τσολακούδη να κερδίζει το σπριντ

Επίθεση με παίκτη παραπάνω για τον ΠΑΟΚ και ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ (2-3) με τον Σάριτς

Με παίκτη λιγότερο ο ΠΑΟΚ (Μουρατίδης), χάνει την επίθεση ο βάζελος

Ο Παπαποστόλου κόβει την επίθεση των φιλοξενούμενων

Κόρνερ ο Γαλανίδης σε λόμπα του Σάριτς

Λάθος πάσα στην επίθεση...

Αποβολή του Ζάτοβιτς

2-4 με παίκτη παραπάνω (Τοράκης ο σκόρερ)

ΓΚΟΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛΛ ο Σαρησάββας και 4-4

Νέο κλέψιμο ο Παπαστόλου! Το 3ο του στο ματς!

Χάθηκε η κατοχή και αποβολή στον Τσολακούδη στη συνέχεια

4-5 με τον βάζελο να εκμεταλλεύεται και πάλι τον παίκτη παραπάνω με τον Καρούντζο

5:45 για το οκτάλεπτο

Παίκτης παραπάνω για τον ΠΑΟΚ με τον Νικολαΐδη να κερδίζει την αποβολή. Χάθηκε η επίθεση (λόμπα)

4-6 ο Φώσκολος

Ο Γαλανίδης σταματάει τον Σάριτς

Επιθετικό χρεώνεται ο βάζελος

Σουτ του Ζάτοβιτς, αποκρούστηκε από τον Γαλανίδη!

Καλή άμυνα ο ΠΑΟΚ παίρνει την μπάλα, 2:55 για το οκτάλεπτο

Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ!

Time out, 2:14 ακόμη για το 3ο οκτάλεπτο, με τον ΠΑΟΚ να έχει την κατοχή

Με παίκτη παραπάνω ο ΠΑΟΚ, στο δοκάρι η λόμπα του Σάριτς (3ο για τον ΠΑΟΚ)!

Αποβολή του Προσινικλή, λίγο πριν τελειώσει η επίθεση του βάζελου

Δοκάρι να ανανέωση της επίθεσης για την αθηναϊκή ομάδα... Μπλόκαρε ο Καραμπέτσος